Росія використовує дезінформаційні публікації в інтернет-виданнях з метою посіяти сумнів в ефективності та безпеці вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech та інших західних розробок. Про це попередив Державний департамент США, передає The Wall Street Journal.
Держдеп виділяє чотири видання, підконтрольних російській розвідці, які активно поширюють інформацію про ризики побічних ефектів розробки Pfizer – BioNTech.
Так, за даними Держдепу, до ФСБ РФ і російських розвідувальних служб мають пряме відношення наступні видання:
- New Eastern Outlook і Oriental Review – видання, яке безпосередньо контролюється Службою зовнішньої розвідки РФ. Зазначені видання націлені на аудиторію Близького Сходу, Азії та Африки. У своїх публікаціях вони часто ставлять під сумнів роль США у світі.
- News Front – підконтрольне ФСБ видання. Редакція знаходиться на території окупованого Криму і пише на 10 мовах. З початку 2020 року сайт видання відвідали понад 9 мільйонів користувачів.
- Rebel Inside – видання, підконтрольне Головному розвідувальному управлінню Генштабу ЗС РФ. Раніше на сайті висвітлювали протести і заворушення, проте зараз він майже повністю неактивний.
Крім цього було відзначено, що в матеріалах вищевказаних видань містяться попередження про небезпеку вакцини Pfizer-BioNTech, яка або не працює, або призводить до паралічу обличчя. Однією з характерних маніпулятивних практик цих видань також є републікація дійсних наукових фактів про недоліки вакцин і повне ігнорування їх достоїнств.
У свою чергу прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що російські спецслужби не мають ніякого відношення до критики вакцин.
“Якщо ми будемо розглядати кожну негативну публікацію проти вакцини “Супутник V” як результат зусиль американських спецслужб, ми зійдемо з розуму, оскільки ми бачимо це кожен день, кожну годину у всіх англосаксонських ЗМІ”, – заявив він.
- За інформацією ЗМІ, російські хакери викрали дані про вакцину проти коронавірусу Pfizer.