У Держдепі розповіли, що потрібно, щоб змінити формат переговорів по Донбасу

Для зміни «нормандського формату» переговорів по врегулюванню ситуації на Донбасі необхідна згода всіх сторін. Про це заявив заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент, повідомляє «Голос Америки».

За його словами, США підтримують прагнення президента України до досягнення миру, дії ВСУ у Станиці Луганській, бажання відремонтувати міст.

У Конгресі вважають, що відповідальність за дотримання режиму тиші та виконання Мінських домовленостей повинна взяти на себе Росія.

«Трагічні події, коли війська, очолювані Росію, в результаті ракетного обстрілу вбили чотирьох українських солдатів, які захищали свою землю, вказує на те, що саме Росія повинна взяти відповідальність не тільки в питанні дотримання умов перемир’я, укладеного за посередництва ОБСЄ, а також у виконанні своїх зобов’язань, визначених у Мінських угодах 2014-2015 рр.», – сказав він.

Кент нагадав, що країна-агресор підписалася під вимогами негайного і повного припинення вогню, звільнення всіх заручників, що утримуються в полоні у терористів «ЛДНР» і вивести з території України свої війська і техніку. Агресію РФ проти України, на його думку, це зараз найбільший європейський конфлікт і жертва нападу має всі права шукати партнерів для вирішення його рішення.

«Щодо “нормандського формату” з чотирьох країн – США висловили бажання брати участь у вирішенні конфлікту на Донбасі. Зараз ці зусилля очолює призначений для проведення переговорів спеціальний представник Курт Волкер. Потрібна домовленість усіх сторін для створення будь-якого нового формату», – резюмував він, запевнивши, що американська політика в цьому не зміниться.

Нагадаємо, 8 липня президент України Володимир Зеленський запропонував Володимиру Путіну новий формат переговорів по Донбасу. Він передбачає переговори з лідерами країн-підписантів Будапештського меморандуму і країн «нормандського формату». Переговори було запропоновано провести в Мінську.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.