У джунглях В’єтнаму виявили самих крихітних «оленів», які вважалися вимерлими

У глибоких джунглях В’єтнаму виявили популяцію срібноспинних оленьків (“в’єтнамська миша-олень”), які є найбільш крихітними парнокопитними на Землі і вважалися вимерлими з кінця минулого століття. Про це пише Naked Science.

За останні 30 років ніде не виявлялися сліди зазначеного виду оленьків, тому вчені вважають, що вони вимерли. Їх навіть внесли в умовний список 25 найбільш потрібних видів Глобального фонду охорони природи (GWC), що дозволило профінансувати пошуки цих парнокопитних крихіток.

Два роки тому мешканці віддалених сіл на південному сході від міста Нячанг, розташованому на півдні В’єтнаму, розповіли про місця в джунглях, в яких їм доводилося бачити оленьків. Дослідники пробралися глибоко в зарості й встановили камери з датчиками руху в трьох місцях. Через п’ять місяців вони перевірили камери і виявили знімки рідкісних тварин.

«В’єтнамських мишей-оленів» легко сплутати з іншими видами маленьких парнокопитних, тому вчені зробили ще 30 фотопасток. Отримані кадри остаточно підтвердили, що в джунглях живуть срібноспинні оленьки, які вважалися вимерлими. Всього вдалося отримати 208 знімків з цими тваринами.

Зазначимо, що в’єтнамський оленьок (Tragulus versicolor) є одним з найзагадковіших парнокопитних. Вчені вивчали їх лише за окремими тілами, знайденими на початку і наприкінці минулого століття. Відомо, що вони не виростають вище 25-25 см у холці, у них не відростають роги, а з боків копит є щось схоже на пальці.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.