У Енгельсі після атаки дронів четверту добу палає нафтобаза. Росіяни плачуть через вибухи та скаржаться на бездіяльність влади

Після атаки українських дронів у ніч на 8 січня на нафтобазі в Енгельсі вже четверту добу не можуть загасити пожежу. Про це повідомляє губернатор Саратовської області Роман Бусаргін у Telegram.

Губернатор регіону заявив, що пожежу згасили «на 80%» і рівень диму знизився.

«Процес вигоряння палива триває, фахівці вживають усіх необхідних заходів», – заявив Бусаргін.

У Росспоживнагляді заявили, що повітря в регіоні не забруднене, хоча місцеві мешканці скаржилися на сильний смог.

У росЗМІ зазначають, що у ніч на 8 січня Енгельс пережив наймасовішу з початку війни атаку безпілотників. Сирени розбудили місцевих мешканців о пів на п’яту ранку і пролунало не менше десятка вибухів.

Мешканці Енгельса скаржаться на те, що місцева влада не забезпечила їх укриттями та не поінформувала про те, що робити у разі повітряної атаки.

«Якщо чесно, мені незрозуміло, для чого сирени були. Люди прокинулися, почули – і… Що їм робити? На ТБ – жодних новин. У ТГ повідомлення з’явилося пізніше. І жодних роз’яснень! Тобто люди просто у віконця дивляться і панікують», – поскаржився один з росіян.

Почувши вибухи, жителі будинків з авто почали евакуйовуватись за місто, а безпорадні пенсіонери ховалися під час нальоту на зупинці громадського транспорту з надією, що їх хтось евакуює.

«Куди бігти? Вискочили у двір, дивимося в небо, молимося. Скажіть, а куди людям бігти, коли оголосили повітряну тривогу? Де знайти бомбосховище? Чи вдома смерті чекати?», – плачеться інша мешканка Енгельса.

Через декілька днів після атаки представники місцевої влади в Енгельсі відкрито заявили, що укриття для мешканців ніхто будувати не буде, адже згідно з постановою Уряду РФ від 1999 року – населення підлягає укриттю в пристосованих приміщеннях: у цокольних поверхах житлових будинків, підвальних складах торговельних установ, а також у «найпростіших укриттях – щілинах відкритих і перекритих, льохах, підпіллях».

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.