У Греції з’явилася на світ дитина «трьох батьків»

Іспанські та грецькі лікарі використали генетичний матеріал трьох людей, щоб дати можливість безплідній жінці народити дитину. Про це пише BBC.

Команда грецьких лікарів спільно з іспанським центром Embryotools проводили експериментальний метод штучного запліднення, використовуючи яйцеклітину від матері, сперму від батька і ще одну яйцеклітину від жінки-донора.

Такий метод був розроблений для допомоги сім’ям, які страждають від генетичних мітохондріальних захворювань, що передаються від матері до дитини (мітохондрії – ділянки клітин, які перетворюють їжу на енергію). Методику дитини «трьох батьків» випробували лише одного разу – в Йорданії і це викликало багато суперечок в медичних колах.

Зокрема, деякі лікарі з Великої Британії заявляли, що допомога в зачатті та уникнення передачі генетичного захворювання – це дуже різні сфери застосування зазначеного методу з моральної точки зору.

Втім, у лютому 2018 року команда іспанських і грецьких лікарів отримала дозвіл на створення перших “дітей трьох батьків” саме в Британії. Державний орган з питань репродуктивної медицини схвалив запліднення двох жінок з рідкісними мітохондріальними захворюваннями.

Таким чином 32-річна мешканка Греції, яка пережила чотири невдалі спроби штучного запліднення, зуміла народити хлопчика, вагою 2,9 кг. За інформацією лікарів, і мама і немовля почувають себе добре.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.