У ISW пояснили мету ядерних погроз Кремля

Росія вкотре активізує кампанію рефлексивного контролю, спрямовану на прийняття рішень на Заході, використовуючи ядерні погрози та дипломатичні маніпуляції. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.

Аналітики зазначають, що рефлексивне керування є ключовим елементом російського інструментарію гібридної війни. Це тактика, яка формує супротивника за допомогою цілеспрямованої риторики та інформаційних операцій таким чином, щоб супротивник добровільно вчинив дії, вигідні Росії.

Російські чиновники постійно приурочують навчання щодо ядерної готовності та нечіткі погрози ядерної відплати до важливих політичних рішень Заходу щодо війни в Україні, щоб змусити західних політиків стримувати себе та зменшити свою підтримку України.

Нинішнє відродження ядерної риторики у вигляді запланованих тактичних навчань з використанням ядерної зброї збігається з неминучим прибуттям західної зброї в Україну.

Передбачається, що російські офіційні особи використовують інформаційну операцію про ядерну зброю, щоб відмовити західних партнерів України від надання додаткової військової підтримки та налякати західних політиків, щоб вони не дозволили українським військам використовувати надані Заходом системи для атак на законні військові об’єкти в Росії.

Водночас в ISW продовжують вважати, що Росія вкрай малоймовірно застосує тактичну ядерну зброю на полі бою в Україні чи деінде.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.