На Байковій горі в Києві почали відновлювати стіну Пам’яті, яку в 1982 році залили бетоном за наказом радянської влади. Про це повідомляє видання “Бабель”.
Робітники приступили до очищення незавершеного скульптурного твору Володимира Мельниченка та Ади Рибачук. Спочатку вони приберуть зовнішній шар бетону, а потім зріжуть металеву сітку.
Уточнюється, що найскладніше буде зрізати бетон на самому барельєфі. Потім барельєф пофарбують. За процесом стежитиме сам художник Мельниченко. Стіна Пам’яті буде відновлена за підтримки Фонду збереження культурної спадщини.
Стіна Пам’яті, яка досягає в довжину 213 метрів, спочатку повинна була стати частиною проекту на Байковому кладовищі, затвердженого в 1968 році. Художники працювали над стіною близько 14 років. На ній зображені похоронні процесії зі світової міфології та історії – від Прометея до Другої світової війни.
Роботу над стіною Пам’яті завершили в 1981 році. Її залишалося тільки пофарбувати, проте тодішній радянський уряд України побачив у проекті “невідповідність принципам соціалізму”. Тоді стіну захищали багато відомих діячів, серед яких Микола Бажан, Микола Амосов і Борис Патон, однак це не допомогло і проект залили бетоном.
- У Києві демонтують пам’ятний знак дружбі Києва і Москви.