Компанія “Сінево Україна” заявила, що може зупинити роботу через арешт головного офісу та центральної лабораторії в Києві. Про це повідомила пресслужба компанії.
“Внаслідок безпідставного та протизаконного арешту, накладеного ДБР на будівлю головного офісу і центральної лабораторії «Сінево» в Києві, невдовзі компанія буде змушена припинити діяльність в цій будівлі. А це призведе до повної зупинки роботи мережі лабораторій «Сінево» в Україні”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначили у “Сінево”, “через незаконний арешт, без послуг сучасної лабораторної діагностики залишаться близько 300 тисяч пацієнтів щомісяця”. В тому числі ті, хто обслуговується мережею «Сінево» на безоплатній основі: пацієнти по програмі мед. гарантій НСЗУ, бійці Сил ТрО ЗСУ, пацієнти інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, пацієнти центру протезування та реабілітації Superhumans Center та інші.
“В результаті протиправних дій ДБР, бюджет воюючої країни втратить сотні мільйонів гривень податків і зборів (за 2023 рік ми сплатили більше 310 млн грн), більше ніж 2300 співробітників компанії стануть безробітними, а інвестиційному іміджу України буде нанесена непоправна шкода. Компанія Сінево Україна закликає ДБР та органи влади до якнайшвидшого вирішення питання у правовому полі, та скасування незаконного арешту будівлі лабораторії”, – заявили у компанії.
Оновлення: Держбюро розслідувань заявило, що після накладення арешту на головний офіс і центральну лабораторію «Сінево» жодних перешкод у наданні медичних послуг «не виникало та не виникає й сьогодні». Про це повідомила пресслужба ДБР.
Зазначається, що працівники Бюро ще з 2022 року здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення службовцями одного з міністерств, Фонду держмайна та держпідприємства Українського науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА можливого незаконного відчуження цілісного-майнового комплексу державного підприємства.
Під час розслідування досліджувалась законність перереєстрації частини цілісного-майнового комплексу третім особам. У 2022 році слідчим суддею за клопотанням прокурора накладено арешт на ці приміщення.
«Підкреслимо, що жодних слідчих дій відносно вказаного медичного підприємства, які б перешкоджали здійсненню його діяльності не проводилось і після накладення арешту на держмайно у 2022 році жодних перешкод у наданні медичних послуг не виникало та не виникає й сьогодні», — йдеться у повідомленні.
У ДБР наголосили, що вказаний арешт був неодноразово предметом судових оскаржень, які залишили ухвалу слідчого судді в силі. Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.