Експериментальний вдосконалений надпровідний токамак, відомий як “штучне сонце”, встановив новий рекорд стійко високих температур – досяг 70 мільйонів градусів Цельсія, пропрацювавши більше 17 хвилин. Про це повідомило агентство Сіньхуа.
Як розповів науковий співробітник Інституту фізики плазми при Академії наук Китаю Гун Сяньцзу, вчені в ході попереднього експерименту, в минулому році, протягом 101 секунди утримували плазмовий розряд при температурі 120 млн градусів за Цельсієм.
“На цей раз стабільна робота плазми тривала протягом 1056 секунд при температурі, близькій до 70 млн градусів за Цельсієм, що заклало міцну наукову і експериментальну основу для будівництва термоядерного реактора”, – сказав Гун Сяньцзу.
Artificial sun in China#artificialsun #fusion #reactor #China #newrecord #Sun #wnow pic.twitter.com/o01PkwBy3M
— W NOW (@WNOW_NEWS) January 3, 2022
Кінцева мета будівництва EAST полягає у створенні ядерного синтезу, подібного до того, що відбувається на сонці, з використанням дейтерію, який в достатку міститься в морі, для забезпечення стійкого потоку чистої енергії.
На відміну від викопних видів палива, таких як вугілля, нафта і природний газ, які знаходяться під загрозою виснаження і становлять загрозу для навколишнього середовища, сировина, необхідна для “штучного сонця”, знаходиться на Землі практично в безмежних кількостях. Тому термоядерна енергія вважається ідеальною “кінцевою енергією” для майбутнього людства.
- Північна Корея минулого року відновила роботу найголовнішого атомного реактора країни.