У Китаї вчені знайшли ідеально збережений ембріон динозавра, який повинен був незабаром вилупитися з яйця, як це відбувається у сучасних птахів. Про це пише BBC.
Скам’яніле яйце динозавра виявили в Ганьчжоу на півдні Китаю ще у 2000 році. Його поклали на зберігання, а коли в музеї розбирали старі скам’янілості, то знову звернули увагу на яйце.
Всередині скам’янілості виявився ембріон беззубого динозавра-теропода або оверапторозавра. Вчені вважають, що йому не менше 66 млн років.
Доктор Фіон Вайсум Ма назвала знахідку “кращим ембріоном динозавра в історії”. Відкриття проливає світло на зв’язок між динозаврами та сучасними птахами.
Ембріон знаходився в скрученому положенні, як і птиці перед тим, як вилупитися з яйця. За словами доктора Ма, це свідчить про те, що така поведінка сучасних птахів вперше виникла і еволюціонувала у їхніх предків-динозаврів.
Палеонтолог, професор Стів Брусатт теж заявив, що знайдена скам’янілість – одна з найбільш приголомшливих, які він коли-небудь бачив. Дослідник зазначив, що судячи з усього ембріон повинен був ось-ось вилупитися.
Ненародженого динозавра назвали малюк Інлянг. Він має довжину 27 см від голови до хвоста і лежить всередині яйця довжиною 17 см. Знахідка зберігається в музеї Yingliang Stone Nature history в Китаї.
Частина тіла динозавра досі покрита каменем, тому вчені мають намір використовувати передові методи сканування, щоб відтворити зображення повного скелета ембріона.
Овірапторозаври, що означає “ящірки-злодії яєць”, були пернатими динозаврами. Вони мешкали на території нинішньої Азії та Північної Америки протягом пізнього крейдяного періоду: від 100 до 66 млн років тому.
- В Аргентині знайшли череп рогатого хижого динозавра, який викликає жах.