У Київській та Рівненській областях пояснили, чому поки не послаблюватимуть карантин

У Київській області не можуть послабити карантин, враховуючи оцінку поточної епідемічної ситуації в регіоні. Про це інформує пресслужба Київської обласної державної адміністрації (ОДА) в Facebook.

20 травня уряд ухвалив постанову про встановлення в країні адаптивного карантину до 22 червня. Документ передбачає пом’якшення або скасування протиепідемічних заходів місцевою владою на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).

В ОДА пояснили, що комісія ухвалює рішення з урахуванням оцінки ситуації в регіоні та наявності трьох ознак. А саме: інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення); завантаженість ліжок хворими коронавірусом (менше ніж 50%); середня кількість ПЛР-тестувань (потрібно понад 12 тис. на 100 тис. населення протягом семи днів).

Наразі Київська область має такі показники:

  • Інцидентність – 13,9 людини на 100 тис. населення (потрібно менш як 12);
  • Завантаженість ліжок – 8,9%;
  • Середня кількість ПЛР-тестування – 19,2 на 100 тис. населення.

Таким чином єдиний показник, який перевищує норму – це інцидентність. У зв’язку з цим, регіональна комісія поки не може послабити карантин у регіоні.

В облдержадміністрації додали, що щодня стежать за тим, як розвивається ситуація з коронавірусом в області й як тільки вона покращиться, рішення про пом’якшення карантину буде прийнято негайно.

Також послаблювати карантин не мають наміру в Рівненській області. Про це повідомляє пресслужба Рівненської ОДА.

В регіоні, як і раніше, діятимуть всі обмеження, встановлені до рішення Кабміну. У разі зменшення кількості нових захворювань, комісія з ТЕБ та НС перегляне своє рішення.

Станом на 21 травня, заповнюваність ліжок п’яти опорних медустанов області складає 18,4% (включаючи інфекційні ліжка, перепрофільовані й реанімаційні). Лікарні забезпечені всіма необхідними засобами індивідуального захисту мінімум на місяць.

«Кілька пояснень великої кількості випадків COVID-19 на Рівненщині: по-перше, область має велику кількість населення, яке мігрує. Однак, основний фактор – це велика кількість ПЛР-діагностики. Щодоби обстежують понад 500 зразків. Визначаються також хворих, у яких перебіг хвороби безсимптомний», – наголосили в Рівненській ОДА.

Нагадаємо, що в Україні станом на п’ятницю, 22 травня, зростання кількості хворих знову перевищило видужалих.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.