Група китайських учених на чолі з Хуаном Чжишеном розробила програму “Дупло”, спрямовану на запобігання випадків самогубств, що стало можливим завдяки аналізу листувань в Мережі штучним інтелектом. Про це повідомляє BBC News.
Засновник ініціативи – Хуан Чжишен, старший дослідник штучного інтелекту у Вільному університеті Амстердама. За останні 18 місяців його програмою користувалися 600 добровольців по всьому Китаю, які стверджують, що врятували майже 700 осіб.
“Щотижня ми рятуємо близько 10 осіб”, – заявив один з добровольців.
Перший випадок, коли проект врятував людині життя, стався 29 квітня 2018 року. 22-річна студентка коледжу Тао Юе написала на сайті мікроблогів Вейбо, що через два дні вона планує покінчити життя самогубством. Доброволець Пенг Лінг знайшла телефон одного з її друзів і передала інформацію до вузу. Після того, як Лінг написала дівчині, та заспокоїлася.
“З тих пір я продовжувала перевіряти її, щоб бачити, чи їсть вона. Ми також купуємо їй букет квітів через Інтернет один раз на тиждень”, – розповіла волонтер.
Після випадку з Юе добровольцям вдалося врятувати ще безліч життів, в чому їм допомагає штучний інтелект. Він аналізує текст повідомлень і оцінює можливість самогубств від 1 до 10. 10 балів – це дуже високий показник, при якому добровольці повинні негайно діяти. Якщо показник нижче 6 балів, вони зазвичай не втручаються.
Повідомленнями займаються люди, які працюють на серверах програми “Дупло” з різних областей Китаю. На один тривожний випадок можуть відгукнутися відразу кілька добровольців і один з них бере справу “у свої руки”.
За словами творця програми, у нього в шкільні роки була депресія, у що мати не повірила. Він підкреслив, що такі випадки не поодинокі в сім’ях і тому його проект може “розкрити очі” рідних на те, як страждає їхня близька людина.