Статистиці по коронавірусу в Україні довіряти не можна. Про це на своїй сторінці в Facebook заявила екс-нардеп Ольга Червакова.
Вона розповіла випадок з її знайомим, який захворів «чимось гострим респіраторним». Підвищилася до 37,3 температура. Потім, через три дні, пропав нюх і смак. Здав безкоштовний тест на COVID-19. Став чекати результат. Увечері наступного дня температура схопилася вже до 39 градусів. З кашлем, болем у грудях і «самопочуттям овоча».
“Його лікували за протоколом ковіда, черга на КТ була довшою, ніж у Мавзолей доперебудовного періоду, і експерименти на кшталт “калини-малини-фуфломіцини» могли призвести до незворотних наслідків”, – написала вона.
На 10-й день прийшов результат КТ. До того часу симптоми були переможені, і медики написали у висновку, що у хворого йде колишня пневмонія за типом «матового скла». Вже не було 5 днів температури, 3 дні кашлю, а на 11 день, якщо вірити інфекціоністам, знайомого вже можна вважати видужавшим і/або незаразним.
Цей 11-й день настав 3-го листопада.
“Сьогодні-5-е. ми досі не отримали Плрки. Він уже одужав, ходить на роботу. Коли він потрапить в статистику хворих або видужали, якщо від ковіда він вже вичухався, а позитивну Плрку ще не отримав?”,- запитала вона.
Червакова зазначила, що невідомо, скільки таких казусів по країні. Те, що озвучує щодня про «нові антирекорди» глава МОЗ «не мають нічого спільного з реальністю».
«У цьому не винен міністр: він говорить рівно про те, що йому надсилають лабораторії. А їх пропускна здатність захлинається від черг. Це як горлечко пляшки”, – додала вона.
Червакова згадала про те, що серед її знайомих є як ті, хто тести не здавав, так як «і так все ясно», так і ті, хто перехворів і КТ показало характерне для ковіду «матове скло», хоча ПЛР двічі давав негативний результат.
“Як стверджує Ольга Голубовська, 30% ПЛР-тестів хибнонегативні. Помножте сьогоднішні 9850 на 0,3, додайте отримане до цієї цифри і згадайте, хто з ваших знайомих недавно жер парацетамол або перехворів пневмонією невстановленого генезу. Вони ніколи не ввійдуть у статистику”.
Вона резюмувала, що про результат тестування її одужавшего знайомого вони дізнаються тільки післязавтра, а статистика від держорганів була актуальна «станом на плюс/мінус тиждень тому».
“Переповнені стаціонари-тому підтвердження”, – написала вона.