У Києві найбрудніше повітря в світі: що відбувається

Київ став містом з найбільш забрудненим повітрям у світі. Про це свідчать дані на сайті компанії IQАir, яка відстежує рівень якості повітря у великих містах світу.

Станом на ранок 17 квітня, індекс якості повітря у Києві становив 338 пунктів при нормі 50 пунктів.

Рейтинг міст з найбільш забрудненим повітрям українська столиця очолювала ще вчора, коли індекс був 380 пунктів.

При цьому рівень вище 300 вважається небезпечним для здоров’я. Такий показник перевищує навіть забруднення в китайських містах.

Кличко: Забруднення повітря радіацією немає

Мер Києва Віталій Кличко після наради в Чорнобильській зоні повідомив, що в столиці зафіксовано задимлення через пожежі, але забруднення радіацією немає.

«Ми бачимо багато пожежних машин і бригад. Зараз всі осередки загоряння в Чорнобильській зоні. Були на нараді. Отримали інформацію, що радіаційного забруднення повітря немає. Всі осередки займання пов’язані з сильним вітром відучора. Відкритих вогнищ немає», – заявив міський голова.

Він зазначив, що потрібно кілька днів для того, щоб загасити всі пожежі.

«Пожежні кажуть, що забруднення радіацією повітря немає. Експерти виміряли дозиметром, починаючи з Києва до Чорнобиля. Отримали інформацію від експертів у Чорнобилі – можу сказати, що в Києві тільки задимлення і забруднення повітря – внаслідок підпалів і диму, радіації немає», – додав Кличко.

Що кажуть екологи і метеорологи

Еколог Олег Листопад у коментарі InfoResist повідомив, що пожежі в Чорнобильській зоні, ймовірно, не вплинули на забруднення повітря в Києві, оскільки не було достатньо сильного вітру з того напрямку.

«Це досить далеко і для цього потрібен досить сильний вітер. Плюс там пожежа, більш-менш дощ, і рятувальники погасили, лише окремі центри горіння є. Якщо тільки щось не сталося вночі, я ще не відкривав інтернет, на карти не дивився. Але з тенденцій, сталося щось вкотре у самому Києві. Взагалі чому Київ накриває смог, навіть коли нічого не горить? Після цього гідрометцентр каже: це викликано погіршенням погодних умов. Це напівправда, яка гірше, ніж брехня», – розповів еколог.

За його словами, джерелами забруднення повітря в Києві є, зокрема, тисячі автомобілів і районні котельні.

«Якщо погода звичайна, відбувається інверсія, тобто тепле повітря підіймається вгору, а холодне опускається вниз і ці викиди розсіюються. Якщо ще й вітер дме, то ми цього не відчуваємо. Але це все викидається щодня. Як тільки відбувається інверсія, тобто перестає повітря перемішуватися, ось це все в приземному шарі залишається, а всі офіційні органи починають говорити про те, що погодні умови погіршили екологічну обстановку», – пояснив Листопад.

Також він прокоментував появу пилової бурі. Листопад наголосив, що про це екологи попереджали останні 10-15 років.

«Це одна з кліматичних змін, яку ми відчуваємо на собі. А причини в тому, що, по-перше, висока розораність території України, найнижча в Європі. Одна справа, коли на полі росте різнотрав’я, від нього не полетить нічого. Коли це рілля, то пересушена рілля підіймається в повітря, і воно полетіло. Друге: це висушені болота, їх осушують, їх і зараз осушують. Приклад – у Києві в Голосіївському парку КМДА хоче окультурити, як вони кажуть, реконструювати болото. Екологи просять не чіпати його, не робити там нічого, тому що це болото через плав річок. Це буквально кілька можливостей концентрувати вологість», – каже еколог.

Третя причина, за словами Листопада, це знищення лісосмуг. Їх продовжують вирубувати по всій Україні, особливо в південних регіонах.

«Ну я можу додати ще четверту причину, яку поки що менше видно. У Києві неправильні регламенти поводження з газонами і зеленими насадженнями. Не приділяється увага тому, щоб скрізь були газони, неправильно їх косять, неправильно за ними доглядають. Але це окрема тема, не хочу про це навіть зараз говорити. Плюс наклалися циклічні штуки – стало в цьому році дуже жарко, дуже сухо, вперше за 15 років не було весняних повеней. Буде наступний сильний вітер – буде знову пилова буря», – вважає експерт.

Окрім цього, Листопад повідомив, що в Житомирській області, де паралельно відбувалася пожежа, горіла більш забруднена радіаційна територія.

Еколог додав, що поліпшити ситуацію зміг би дощ, але спосіб поливати вулиці спецтехнікою також зменшить наслідки викидів.

Метеоролог, директор Українського гідрометеорологічного центру ДСНС Микола Кульбіда заявив, що продукти горіння із зони відчуження не могли потрапити до Києва, оскільки напрям вітру – північно-західний.

Кульбіда пояснив, що проблеми із забрудненням повітря в столиці пов’язані з пиловою бурею і переміщенням продуктів горіння з Житомирської області.

«Щодо подальшого розвитку ситуації: протягом найближчих 10 днів опадів в Україні не очікується, за винятком крайнього заходу України. При цьому, в районах, де спостерігається горіння трави, торфу і лісів, посилення швидкості вітру до значних величин також не очікується», – зазначив метеоролог.

Він підсумував, що радіаційний моніторинг здійснюється в постійному режимі й наразі рівень гамма-фону, як у зоні відчуження, так і за її межами, практично не змінився.

Нагадаємо, напередодні влада Києва попередила жителів столиці, що фахівці зафіксували в повітрі продукти горіння і задимленість від пожеж у Житомирській області та зоні відчуження. Людей просять не відкривати вікна і не виходити на вулицю.

Як відомо, пожежу в Чорнобильській зоні вдалося загасити 14 квітня завдяки дощу. Однак через два дні пожежа відновилася через сильну піщану бурю, яка роздула осередки тління.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.