У Львові 16-річний школяр самостійно змайстрував багатофункціональний пристрій для людей з порушеннями зору. Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Одинадцятикласник на всесвітньому конкурсі переміг зі своїм пристроєм.
«Якщо натиснеш, вона включиться, воно англійською працює», – розповідає школяр Дмитро своєї нової знайомої Діані, яка має проблеми із зором.
Дівчинка одразу ж береться визначати колір свого рюкзака з допомогою лише одного дотику. Прилад розрізняє сімдесят квітів.
«На трудовому навчанні, як робимо якісь аплікації, то мені потрібно розрізнити кольори паперу, звичайно, якщо є діти, то вони мені підкажуть, який колір, а якщо нікого немає, то це пристрій дуже потрібний», – говорить дівчинка.
Оксана Потимко, у якої проблеми з зором, підказує Дмитру, в чому насамперед потребують люди з порушеннями зору.
«На вулиці зазвичай використовує паличку, нею зручніше, тому що людина може відчувати навіть всі нерівності землі, а в кімнаті складніше, деякі елементи можуть бути крихкі і можна щось розбити паличкою», – додає винахідник.
Школяр над своїм проектом працював більше року. До тих пір закінчив ІТ-курси, читав статті і дивився відео в Інтернеті.
«Він міг сидіти з ним і до 2 годин ночі і до 3, він хотів, щоб воно запрацювало, це колосальний труд», – підсумовує мама Дмитра.
Пристрій одинадцятикласник вже презентував в Малайзії на конкурсі винахідників і завоював там перше місце, випередивши сто сімдесят учасників з понад двадцяти країн.