У Мережі з’явилося відео, як “діти” у військовій формі охороняють стелу в Мінську. ЗМІ з’ясували, хто це був

У Мережі з’явилося відео, як у столиці Білорусі стелу “Мінськ – місто-герой” охороняють військові, які за комплекцією нагадують дітей. Білоруське видання TUT.BY встановило, коли був зроблений запис і що за “діти” охороняли стелу.

На сторінці білоруського Twitter-аккаунта “Чай з варэннем” 2 вересня з’явилося відео, на якому жінка обурюється через занадто юний, як вона вважає, вік військових.

“Ось скільки років цьому хлопчикові? А це, може, ці, як їх, з училища, може, Суворовського, ні? Подивіться, це ж діти!”,- каже голос на відео.

Дійсно, військові, які стоять за колючим дротом, і зростом, і статурою нагадують неповнолітніх. При цьому на них немає бронежилетів, що може вказувати на нездатність даних осіб носити «плитник» вагою 5-10 кг.

У Міноборони Білорусі запевнили, що дітей охороняти стелу не посилали і наголосили, що на відео білоруські військові.

Попри твердження відомства, журналісти продовжили розслідування і встановили, що запис був зроблений 30 серпня. Саме тоді навколо стели протягнули колючий дріт через велике скупчення протестувальників. Окрім того, на відео чути гасла “Верым! Можам! Пераможам!”, які скандують мітингувальники.

Один з читачів TUT.BY надіслав відео, зняте 30 серпня на проспекті Незалежності в районі спорткомплексу «Уруччя». У цей час військові вже покинули стелу. На кадрах показана колона техніки, зокрема звуковіщальна станція ЗС-82 на базі броньованої розвідувально-дозорної машини БРДМ-2.

Того дня в Мінську їх було помічено дві: одна з них «віщала» на площі Перемоги, друга – біля стели.

За серійним номером БРДМ – 2 вдалося з’ясувати, що саме ці машини були зняті читачем. За його словами, колона техніки рухалася в бік Військової академії Республіки Білорусь (ВАРБ) і потім зникла за контрольно-пропускним пунктом академії.

Це дозволяє зробити висновок, що біля колючого дроту біля стели стояли не солдати, а курсанти Військової академії РБ.

Один з курсантів ВАРБ на умовах анонімності повідомив журналістам, що 30 серпня у стели дійсно були учні академії. Хлопців мотивували досить просто – за відмову пригрозили відрахуванням і відчисленням грошей за навчання на держбюджеті.

Більше того, курсанти ВАРБ залучалися не вперше. Зокрема, вони брали участь в оточенні у день президентських виборів. Джерело видання зазначило, що від деяких курсантів, які охороняли стелу, «вже родичі відвернулися».

Слова курсанта підтверджує і те, як були озброєні “охоронці” стели. 23 серпня там стояли солдати, озброєні автоматами, ручними кулеметами і гранатометами. А 30 серпня у тих, хто охороняв стелу, були тільки автомати АК-47. Саме таку зброю мають курсанти ВАРБ протягом перших двох курсів проживання в казармі. На третьому курсі зброя “відкріплюється” від них.

Крім цього, у військовій академії є додаткова кількість АК-47 для стрільб та несення вартової і стройової служб.

Примітно, що 23 серпня у всіх військових біля стели були примкнуті магазини автоматів, а 30 серпня у хлопців, які стояли біля колючого дроту, – відімкнуті.

Все перераховане вище може вказувати на те, що в той день стелу дійсно охороняли діти, адже у Військову академію беруть з 16-17 років.

  • Сьогодні, 4 вересня, в Мінському державному лінгвістичному університеті силовики жорстоко затримували студентів після того, як вони заспівали гімн французьких революціонерів.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.