У Мережу потрапили дані 21 мільйона користувачів популярних безкоштовних VPN-додатків для Android. Про це повідомляє «Комерсант».
У базі даних, яка тепер продається на тіньових форумах, зібрані не тільки адреси електронних пошт, паролі та логіни клієнтів сервісів, але і дані про їхні мобільні пристрої та платежі.
Йдеться про користувачів сервісів Super VPN, Gecko VPN і Chat VPN. Основна аудиторія цих додатків припадає на жителів країн, де блокуються інтернет-ресурси. Тобто громадян Росії, Китаю і країн Близького Сходу.
Експерти стверджують, що дані можуть бути використані для фішингових розсилок, а також для перехоплення інформації веб-сесій користувача і крадіжки паролів до банківських рахунків.
Засновник компанії “Інтернет-розшук” Ігор Бедеров зазначив, що єдиним засобом монетизації безкоштовних VPN можуть бути пожертвування. Якщо їх немає, то сервіси починають продавати рекламодавцям дані своїх клієнтів. Ці відомості можуть збиратися і для їхньої подальшої ідентифікації, наприклад, для спецслужб.
- Експерти порталу Top10VPN заявляли, що більше половини безкоштовних VPN з App Store і Google Play є небезпечними.