У Міноборони запевняють, що проблем з харчуванням і “каталогом” у українських військових не буде

У Міністерстві оборони України запевняють, що перебоїв із харчуванням ЗСУ не буде. Про це йдеться в заяві заступника міністра оборони Олексія Марценюка.

За його словами, компанія-переможець торгів по закупівлі послуги організації харчування для небойових частин ЗСУ дійсно відмовилася укладати договори, посилаючись, зокрема, на пандемію коронавірусу. Ситуація поставила під загрозу харчування близько 250 небойових частин (близько 30% від усього складу).

“В результаті екстренно вжитих заходів Міністерством оборони було досягнуто домовленостей з діючими постачальниками харчування у згадані військові частини щодо продовження постачання. Також, за підтримки Кабінету Міністрів винесено законопроект щодо продовження договірних відносин з діючими постачальниками, який зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді”, – заявив Марценюк.

Також він підкреслив, що немає потреби годувати військових силами місцевих органів виконавчої влади. Лист від Офісу президента місцевим органам влади дійсно було відправлено, в ньому були вказівки бути готовими, в разі необхідності, постачати у військові частини продукти.

“На думку Міноборони, потреба в таких заходах відсутня і не передбачається. Але усвідомлюючи категоричну недопустимість зриву харчування військовослужбовців, Міноборони та Тил ЗС України довели до командирів відповідних військових частин алгоритм дій по взаємодії з органами місцевої влади у разі настання таких екстрених, хоча й малоймовірних, ситуацій”, – зазначив заступник міністра.

Марценюк заявив, що ЗСУ планово переходять на нову систему харчування по каталогу продуктів, і про повернення до старих “схем” не може бути й мови. Поки що не всі частини перейшли на харчування по каталогу, як планувалося раніше. Це обумовлено необхідністю введення не менше 4 тисяч додаткових небойових посад.

“З 1 березня, УСІ без винятку БОЙОВІ військові частини Збройних Сил України харчуються за каталогом продуктів. Мова йде про більше ніж 30 частин, що перейшли на каталог в цьому році, та порядка 70 частин, що вже харчувались за каталогом раніше. Разом це близько 70% тих військовослужбовців, що мають право на безоплатне харчування”, – додав він.

Починаючи з осені, Міноборони прогнозує, що всі військові частини (бойові і небойові) будуть харчуватися по каталогу. Відмінність між ними лише в тому, хто готує їжу і обслуговує в їдальні, розповів Марценюк

Нагадаємо, 18 березня заступник міністра оборони Іван Руснак заявив, що компанії відмовляються надавати послуги харчування військовослужбовцям у зв’язку з карантином.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.