Ініціатива Міністерства соціальної політики по боротьбі зі схемами на гуманітарній допомозі не має ніякого відношення до легального бізнесу з продажу в Україні уживаних речей. Про це заявив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль, передає прес-служба Мінсоцполітики.
За його словами, відомство не має нічого проти, якщо товар у так звані “секонд-хенди” надходить і реалізовується без порушення норм чинного законодавства.
Коваль звернув увагу на те, що частина вантажів, які завозяться в Україну під статусом “гуманітарної допомоги” не роздаються людям безкоштовно, як того вимагає законодавство, а продаються у магазинах. Заступник міністра підкреслив, що подібні схеми є корупційними і використовуються з метою ухилення від податків. При цьому Мінсоцполітики є єдиним органом в Україні, уповноваженим надавати тому чи іншому вантажу статус “гуманітарного”.
Заступник міністра додав, що щорічно від цих схем державний бюджет втрачає до 2 млрд грн.
Раніше з’явилася інформація про те, що Міністерство соціальної політики працює над тим, щоб заборонити поставки в Україну секонд-хенду.