У МВС показали докази того, що пожежа в Чорнобилі більше не небезпечна для ядерних об’єктів

Осередки тління, які залишилися від лісових пожеж у Чорнобильській зоні, не представляють небезпеку для ядерних об’єктів. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в Facebook.

“Зараз подекуди залишилися лише осередки тління, які гасять з повітря вертольоти, а там, де може під’їхати пожежна машина – люди. Наші рятувальники в першу чергу захищали від вогню об’єкти критичної інфраструктури. Не давали вогню просунутися у бік міста Прип’ять, Чорнобильської атомної електростанції і сховищ ядерних відходів”, – ідеться в пості.

Геращенко зазначив, що природа допомогла рятувальникам впоратися з пожежею, в результаті чого ніхто не постраждав і об’єктам інфраструктури ніщо не загрожує. За його словами, якщо б не чіткі професійні дії рятувальників, природа могла постраждати значно сильніше.

Заступник глави МВС перерахував, що допоможе запобігти повторенню подібних інцидентів:

  • дбайливе ставлення до лісу відповідальних за нього осіб;
  • використання сучасних технологій по охороні лісу – безпілотних літальних апаратів, оснащених інфрачервоними камерами для своєчасної фіксації найменших загорянь;
  • обладнання великих лісових масивів відеореєстраторами для контролю в’їзду/виїзду, щоб потім можна було встановити, хто в момент займання знаходився поруч із місцем, звідки почалася пожежа;
  • пристрій протипожежних просік, мінералізованих смуг з піску і глини, здатних зупинити поширення вогню між кварталами лісу.

Геращено уточнив, що всі перераховані ним пункти повинні дотримуватися в масштабах країни державним лісовим агентством, а за ліс на території ЧАЕС повинна відповідати Адміністрація зони відчуження.

Геращенко підсумував, що в зоні ЧАЕС буде прийнятий ряд заходів для недопущення повторної пожежі, а поліція буде карати винуватців підпалів.

Нагадаємо, пожежі в зоні відчуження почалися 4 квітня на площі 20 гектарів, через кілька днів вітер розніс вогонь на 35 гектарів. За даними поліції, пожежа почалася через підпалювання трави.

Пізніше вогонь перебрався на лівий берег річки Прип’ять, спалив довколишні села, територію Рудого лісу і підбирався до Чорнобильської АЕС. Однак рятувальники стверджують, що пожежа не загрожує атомної електростанції і іншим важливим об’єктам.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.