У НАТО оголосили про розширення співпраці з Україною

НАТО розширює наукове співробітництво з Україною в рамках статусу країни як партнера з розширеними можливостями. Про це повідомляється на сайті Альянсу.

У повідомленні говориться, що давнє партнерство між НАТО і Україною включає в себе “тісне наукове співробітництво в різних сферах, таких як протидія тероризму, високі технології, кібербезпека, енергетична безпека, захист від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин”.

Тепер нові можливості для розвитку співпраці надає Україні статус члена розширеного партнерства, який країна отримала в червні.

В рамках програми НАТО “Наука заради миру і безпеки” (SPS) Україна з партнерами веде роботу по 27 напрямам. Зокрема, є проект у сфері боротьби з тероризмом під назвою DEXTER, який вивчає можливості виявлення вибухових речовин і вогнепальної зброї для протидії тероризму.

Програма SPS перспективна для українських фахівців, особливо молодих учених і дослідників, яких цікавить співпраця з їх колегами з країн-членів НАТО. Крім того в 2020 році в рамках програми схвалені 13 нових ініціатив співробітництва.

Нові напрямки стосуються захисту цивільних осіб і військових від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин; готовності систем реагування в надзвичайних ситуаціях, а також готовності медичної системи до такого роду загроз.

В рамках цих ініціатив українці співпрацюватимуть з представниками Естонії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Польщі та Великобританії. Помічник генерального секретаря НАТО з нових проблем безпеки Антоніо Міссіролі впевнений, що досвід і знання українських фахівців також будуть важливими і цікавими для іноземних колег.

  • 12 червня Україна стала учасником Партнерства розширених можливостей НАТО.
  • Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Україна для Північноатлантичного Альянсу – цінний партнер.
  • У липні в міжнародних силах НАТО відзначили українців як кращих.
  • 5 серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що президент Володимир Зеленський виступає за проєвропейський розвиток країни, однак у нього є питання до ЄС і НАТО.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.