Національний банк України не перешкоджав посиленню гривні, оскільки дотримання плаваючого обмінного курсу – один із принципів монетарної політики регулятора. Про це заявив заступник директора Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Володимир Лепушинський.
“Ринковий курс гривні, який визначається попитом-пропозицією на валютному ринку, – головний запобіжник накопичення економічних дисбалансів”, – цитує його прес-служба Нацбанку в Facebook.
За його словами, штучне утримання обмінного курсу від ревальвації через повний викуп валюти НБУ суперечить наміру знизити інфляцію до цілі в 5%.
Також він зазначив, що однакова ймовірність зміни обмінного курсу в обидві сторони (як девальвації, так і ревальвації) є необхідною умовою зміцнення довіри до гривні та зниження рівня доларизації економіки.
“Фіксація обмінного курсу на заниженому рівні, як показує історичний досвід України та інших країн, тільки мотивує спекулянтів заводити “гарячі гроші” у великих обсягах, що посилює дисбаланси в економіці”, – додав Лепушинский.
За його словами, якщо уявити, що Нацбанк не буде дозволяти обмінному курсу посилюватися, це буде свідчити, що в перспективі він буде рухатися тільки в один бік – девальвації, або, в кращому випадку, просто залишатися незмінним.
“За таких умов на приплив довгострокових інвестицій розраховувати марно”, – резюмував він
Нагадаємо, 31 липня долар пробив психологічну позначку в 25 гривень.