У Німеччині багато громадян відмовляються вакцинуватися препаратом британсько-шведської компанії AstraZeneca. Тим часом у країні затягується масова вакцинація через гострий дефіцит вакцин, повідомляє DW.
В одному з медичних установ федеральної землі Саар понад 100 співробітників не прийшли на вакцинацію препаратом AstraZeneca, не попередивши про це. Німецькі ЗМІ пишуть, що цей інцидент вказує на нове суспільне явище: багато громадян ФРН відмовляються робити щеплення оксфордською вакциною.
Згідно з офіційними даними, в Німеччині станом на 14 лютого використали 85% з тих доз вакцини BioNTech/Pfizer, які німецький уряд отримав у рамках колективних закупівель Євросоюзу. Вакцину Moderna витратили на 63%, а AstraZeneca – лише на 19%.
DW пише, що це створює абсурдну ситуацію: з одного боку існує дефіцит вакцин у країні, оскільки у виробників не вистачає потужностей для задоволення попиту, а з іншого – медпрацівники бойкотують зареєстровану в ЄС вакцину.
Наразі в Німеччині роблять щеплення тільки медпрацівникам і пацієнтам у віці від 80 років, а іншим доведеться чекати ще кілька місяців.
У зв’язку з ситуацією, що виникла, 16 лютого видання Die Zeit опублікувало статтю під заголовком «AstraZeneca – не вакцина другого сорту». Захистити оксфордську вакцину вирішив і німецький вірусолог Крістіан Дростен, який очолює Інститут вірусології берлінської клініки “Шаріте”.
Про те, що AstraZeneca поступається в популярності серед німців іншим згаданим вакцинам, свідчать і соціологічні дослідження. За даними опитування, проведеного гамбурзьким університетом, майже половина респондентів заявила, що вони не віддають перевагу якійсь конкретній вакцині. 33,3% опитаних готові зробити щеплення вакциною BioNTech і Pfizer, 5,8% – препаратом Moderna і лише 2% віддають перевагу AstraZeneca.
Опитування соціологічного інституту Forsa показало, що у 67% жителів Німеччини немає преференцій, 22% хотіли б вакцинуватися препаратом BioNTech і Pfizer, 4% – AstraZeneca і 1% – Moderna. Майже кожен четвертий респондент заявив, що відмовиться від щеплення, якщо йому запропонують не ту вакцину, що він хотів.
Таким чином виходить, що в Німеччині велику популярність має розробка німецької компанії BioNTech, а ось відсоток бажаючих вакцинуватися оксфордським препаратом дуже невеликий.
- У Німеччині виявили новий вид коронавірусу. Він відрізняється від раніше виявлених.