У Німеччині судитимуть двох екскерівників Siemens за постачання газових турбін до Криму

Німецький суд ухвалив рішення про відкриття кримінального провадження проти двох колишніх керівників інженерного концерну Siemens, яких звинувачують у порушенні санкцій через допомогу в експорті газових турбін Siemens до окупованого Росією Криму. Про це повідомляє Reuters із посиланням на рішення суду.

Прокуратура Гамбурга ще минулого року висунула звинувачення п’ятьом особам – чотирьом громадянам Німеччини та одному громадянину з подвійним громадянством Швейцарії та Франції. Однак суд постановив розпочати судовий розгляд лише щодо двох із них, а щодо трьох інших провадження було закрито через недостатність доказів.

Прокуратура Гамбурга оскаржила рішення щодо закриття справи проти трьох підозрюваних.

Німецька судова влада не розголошує імена осіб, які фігурують у справі. У Siemens заявили, що не можуть коментувати активні судові процеси, але підкреслили, що справа не стосується компанії, а обвинувачені більше не працюють у ній. У Siemens Energy, яка після реорганізації концерну стала власником турбінного бізнесу, також відмовилися від коментарів.

Європейський Союз і США запровадили санкції, що забороняють постачання енергетичного обладнання до Криму після анексії півострова Росією у 2014 році. Попри це, у 2017 році газові турбіни Siemens були доставлені на дві електростанції, які будувала Москва в окупованому Криму.

Тоді компанія Siemens заявляла, що поставила турбіни російському клієнту з очікуванням їх використання в межах Росії та не була поінформована про плани їхнього транспортування до Криму.

  • У Німеччині заарештовано підприємця, якого підозрюють у постачанні запчастин для російських дронів на суму 750 тисяч євро. Федеральна прокуратура Німеччини повідомила, що з січня 2020 року до березня 2023 року компанії підприємця поставили в Росію, безпосередньо та через треті країни, електронні компоненти, які використовувалися для безпілотників Орлан.
  • Суд у Німеччині помістив у попереднє ув’язнення колишнього директора верстатобудівного підприємства у Баден-Вюртембергу за підозрою у постачанні Росії верстатів для виготовлення снайперських гвинтівок, порушуючи санкції ЄС. Газета Der Spiegel повідомляла, що у 2015 році керівник підприємства підписав з росіянами договори на постачання високоточного обладнання на суму два мільйони євро, а угоди здійснювалися через треті країни, зокрема Швейцарію та Литву.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.