Австралійські вчені досліджували останки гігантського папуги і встановили, що цей вид птахів жив на території Нової Зеландії близько 19 млн років тому. Про це йдеться у статті журналу Biology Letters.
Кістки були знайдені на одному з островів Нової Зеландії і спочатку вчені з Університету Фліндерс вважали, що вони належать орлу або предку качки. Після проведення повторного аналізу палеонтологи встановили, що це кістки вимерлого виду новозеландського папуги Heracles inexpectatus (Несподіваний Геракл).
Птахи цього виду досягали метра у висоту і важили близько 7 кг. Вони погано літали і харчувалися переважно фруктами, ягодами і горіхами. Також вони могли їсти інших тварин, про що свідчить їх масивний дзьоб і розвинені лапи.
Вчені не знають точної причини вимирання гігантських папуг Heracles inexpectatus, але припускають, що це може бути пов’язано з заселенням островів людьми.
Біологи з Університету Гронінгена підрахували, що для відновлення втрачених видів птахів знадобиться щонайменше 50 млн років еволюції.
Раніше повідомлялося, що у Франції археологи виявили стегнову кістку 30-метрового динозавра, який жив близько 140 млн років тому.