У NYT проаналізували, які наслідки для України може мати мирна угода з Росією

На сьогоднішній день Україна має небагато варіантів для того, щоб переломити останні успіхи Росії на полі бою. Це означає, що будь-яка мирна угода передбачатиме болючі поступки з боку України, пише The New York Times.

Журналісти наголошують, що у Росії можуть бути власні стимули для укладення мирної угоди. Так, російська економіка ризикує зіткнутися зі стрімкою інфляцією на тлі величезних витрат на війну, тоді як військові зазнають втрат у кількості 1000 і більше осіб на день. А врегулювання ситуації в Україні може прокласти шлях до послаблення західних санкцій.

Видання підкреслює, що переговори будуть надзвичайно складними. Багато хто сумнівається, що Путін вестиме переговори сумлінно, а Європа та Україна побоюються, що у Трампа виникне спокуса укласти угоду з Кремлем через їхні голови.

Адміністрація Джо Байдена прагнула дипломатично ізолювати Росію і заявляла, що будь-які переговори щодо долі України мають відбуватися за участю українців. Своєю чергою Дональд Трамп відійшов від цього підходу 12 лютого, коли обговорив Україну під час тривалої телефонної розмови з Путіним, а потім сказав, що “поінформує” президента України Володимира Зеленського про цю розмову.

Тепер ізольованою виглядає Україна. Зеленський заявив, що його не запросили на переговори цього тижня між головними помічниками Трампа та їхніми російськими колегами в Саудівській Аравії.

Європейські країни також можуть бути виключені – навіть незважаючи на те, що загальна допомога, надана Європою Україні від початку війни, становить приблизно 140 мільярдів доларів, що перевищує допомогу, надану Сполученими Штатами.

Територіальні поступки можуть стати найскладнішою темою на майбутніх переговорах, впевнені журналісти. Україна заявляла, що ніколи не визнає жодних змін своїх кордонів, а Росія наполегливо претендує на частину територій країни.

“Росія зберігає контроль над землями, які вона вже захопила, але припиняє боротьбу за більшу територію. Україна і Захід офіційно не визнають російську анексію, хоча Росія зберігає свої ширші територіальні претензії. Угода може передбачати, що територіальні суперечки будуть вирішені мирним шляхом у певний момент у майбутньому – скажімо, за 10 або 15 років, як це запропонували українські переговірники щодо статусу Криму на мирних переговорах 2022 року”, – припускають журналісти.

Гарантії безпеки для України також є важливим моментом майбутніх переговорів. Київ хоче домогтися членства в НАТО, але Москва виступає проти. Тому як компроміс Україні можуть надати можливість вступити до Європейського Союзу, але не до Альянсу.

Перед тим, як мирні переговори 2022 року провалилися, російські переговірники погодилися на формулювання в проєкті договору, в якому йшлося про те, що угода буде “сумісною з можливим членством України в Європейському Союзі”.

У виданні нагадали, що Зеленський пропонував у разі, якщо Україну не візьмуть до НАТО, відправити в країну 200 тисяч іноземних миротворців, які допоможуть забезпечити припинення вогню. Аналітики впевнені, що Захід не в змозі відправити таку кількість військових.

Своєю чергою, Росія хоче мати власні “гарантії безпеки”, щоб переконатися, що Україна не спробує відновити свій військовий потенціал і повернути окуповані Росією землі. Вона хоче обмежити чисельність української армії і заборонити перебування іноземних військ в Україні.

Європа буде стурбована можливою вимогою РФ скоротити чисельність військ НАТО в регіоні, оскільки це збільшить ризик російського вторгнення в Польщу і Прибалтику. Проте Трамп може погодитися на це.

У 2022 році росіяни вимагали в України зробити російську мову офіційною і заборонити називати вулиці та міста на честь українських борців за незалежність. У виданні вважають, що ці питання, ймовірно, будуть підняті знову.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.