У Переяславі презентували документальний фільм “Нескорений Херсон” та провели зустріч із його режисером і героями

Напередодні Дня Гідності та Свободи, у рамках відзначення першої річниці звільнення міста Херсона від окупації, мешканці Переяславської міської громади були запрошені на безкоштовний перегляд документального фільму “Нескорений Херсон”. Показ відбувся в 2-му корпусі КЗ “Переяславський ЦКМ” у понеділок, 20 листопада. Презентації також присутні були кореспонденти Proslav. Більше інформації про цю подію можна знайти на сайті https://proslav.info.

Починаючи показ, адміністратор Молодіжного центру “Зустріч”, переселенець з Херсонщини Денис Скрипець, поділився своєю історією перебування на окупованій території Херсона. Він зазначив свою гордість стати співініціатором показу цієї важливої стрічки для мешканців Переяслави. Новини Переяслав детально висвітлювали ці події.

Фільм був представлений пересувним кіноклубом Docudays UA “ДУМАй!”. Учасникам було розповідано про діяльність мережі DOCU/CLUB, яка просуває права людини та доступ громадян до найкращих документальних фільмів з усього світу. Кіноклуби Docudays UA сприяють розвитку громадянського активізму та формують усвідомлення гідності як важливої цінності.

Мережа налічує близько 500 кіноклубів, які активно діють по всій Україні, в тому числі під час воєнного стану. У їх колекції понад 130 стрічок відомих фестивалів, таких як Sundance Film Festival, Sheffield Doc/Fest та інших.

Під час перегляду фільму “Нескорений Херсон” журналісти медіаплатформи “Вгору” розповідали про життя міста під час окупації. Героями цього документального фільму стали фотокореспондент Олександр Корняков, журналістки Ліза Жарких та Ірина Ухваріна, директорка Ілона Коротіцина. Вони активно працювали навіть після захоплення міста російськими військами, інформуючи про події в Херсоні.

Фільм показав життя міста під час війни та роботу журналістів, які ризикували життям, збираючи докази воєнних злочинів. Він вражає оптимізмом та вірою у перемогу, демонструючи життєву силу Херсона.

Режисер Устин Данчук пояснив, що фільм складається зі зворушливих історій, які близькі кожному місцевому жителю. Події у фільмі поділені на сезони, починаючи весною 2022 року й закінчуючи епілогом після подій з греблею Каховської ГЕС у цьому році.

Творці планують покази фільму в інших містах України та його участь у міжнародних фестивалях. Наразі фільм не розміщуватиметься у вільному доступі в Інтернеті.

Після перегляду глядачі висловлювали свої емоції, наголошуючи на могутності спільного переживання подій фільму. Деякі глядачі з Херсонщини також долучилися до перегляду через Інтернет, відчуваючи біль і страх у кадрах, які вони пам’ятають. Загалом, фільм залишив незабутнє враження на всіх присутніх у залі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.