У Польщі після заборони абортів чиновниця запропонувала створити “кімнати для плачу”, після чого виправдалася

Прес-секретар Міністерства юстиції Польщі Агнешка Боровська розповідала про законопроект, у якому пропонується створити для жінок “кімнати для плачу”. Про це вона повідомила в інтерв’ю TV24.

Після того, як у Польщі набув чинності закон про заборону абортів, влада вирішила, що необхідно прийняти закони для підтримки жінок, які знають, що дитина може народитися з дефектами, або у яких народжується мертва дитина.

У законопроекті консервативної католицької партії “Солідарна Польща” говориться, зокрема, про створення спеціальних хоспісів для тих, у кого дитина повинна народитися з відхиленнями. За словами Боровської в лікарнях повинні бути координати таких хоспісів, щоб жінок могли туди направляти.

Вона заявила, що вагітним необхідна “окрема кімната, щоб вони могли там поплакати”. Крім того, жінкам буде надаватися психологічна підтримка і пропонуватися поради “про те, що робити далі”.

Після того, як Боровську почали жорстко критикувати за таку ініціативу, їй довелося пояснити свої слова. Один із журналістів Михайло Коланко написав, що пропозиція чиновників схожа на сюжет роману-антиутопії «Розповідь служниці», за яким знятий популярний однойменний серіал.

Журналістка Newsweek Polska Рената Грохал приєдналася до критики і підкреслила, що держава повинна зробити все можливе, щоб жінки не плакали.

https://twitter.com/NocnaZ/status/1356848554199900161?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1356848554199900161%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fhealthy.24tv.ua%2Fru%2Fzapret-abortov-polshe-predlozhili-sozdat-zhenskie-komnaty-dlja_n1534994

У коментарі Onet Боровська заявила, що її слова зрозуміли перекручено і викривили їх сенс. При цьому чиновниця назвала критику своїх слів “цинічною і брехливою”. Вона зазначила, що сама втратила дитину і тому знає, з яким ставленням доводиться стикатися жінкам.

“Жінка має право на всебічну допомогу при важкій вагітності. Зараз цієї допомоги недостатньо. Вона має право на гідне ставлення, переживання, сльози, психологічну і духовну підтримку», — акцентувала Боровська.

За її словами, коли народжується мертва дитина, медики зобов’язані направити сім’ю до хоспісу. Вона заявила, що її слова про те, що жінкам у такому положенні необхідна підтримка, викривили. Чиновниця розповіла, що коли сама втратила дитину, не могла поплакати, оскільки в кімнаті знаходилися інші жінки.

https://twitter.com/a_borowska17/status/1357014524897943552?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1357014524897943552%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FVFz4NMtpH%2F

  • У жовтні 2020 року в Польщі Конституційний трибунал вирішив, що аборт через важкі, невиліковні або фатальні вади розвитку плода антиконституційний. Після цього в країні спалахнули масові акції протесту.
  • На тлі цих виступів 4 листопада того ж року впровадження рішення КТ було відкладено.
  • Пізніше в уряді Польщі заявили, що рішення Конституційного трибуналу буде надруковано і набуде чинності після того, як заспокоїться суспільство.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.