Начальник Бюро національної безпеки Польщі генерал Даріуш Луковський заявив, що в разі нападу Росії Польща зможе оборонятися власними боєприпасами протягом одного-двох тижнів. Про це він сказав в ефірі Polsat News.
За його словами, у багатьох напрямках Польща має обмежені запаси, особливо для застарілих зразків озброєння, для яких боєприпаси більше не виробляються. Водночас ситуація з новою технікою, що надходила до війська останніми роками, є значно кращою — закупівлі платформ і боєприпасів відбувалися одночасно.
«Залежно від характеру бойових дій оборона могла би тривати тиждень або два за нинішнього рівня запасів», — заявив Луковський.
Він також зазначив, що Польща вже витратила значну частину своїх резервів, допомагаючи Україні, і наразі працює над їх відновленням. Передача техніки Києву, за його словами, наразі відбувається «дуже обережно» після ретельного аналізу.
Генерал підтвердив, що Польща вкладає великі кошти в оборону — у 2025 році ця сума має сягнути 187 мільярдів злотих. Частину з них планують спрямувати на новостворений Фонд безпеки та оборони, зокрема 30 мільярдів злотих із Коштів відновлення ЄС.
Водночас він не зміг відповісти, чому за три роки повномасштабної війни в Україні у Польщі не збудовано жодного заводу з виробництва боєприпасів.
- Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про плани створення системи обов’язкової військової підготовки для всіх дорослих чоловіків у країні, що дозволить збільшити чисельність польської армії з 200 000 до 500 000 військових. Польща вже виділяє 4,7% ВВП на оборону, і ця цифра має зрости до 5%, при цьому планується вихід з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін.
- Польща планує розмістити протипіхотні міни на кордоні з Росією та Білоруссю в межах програми Східний щит. Польща може виготовити кілька сотень тисяч протипіхотних мін або навіть мільйон, а перша ділянка Східного щита вже завершена.