У Раді зафіксований перший випадок “кнопкодавства”

У вівторок, 10 вересня, у новій Верховній Раді зафіксований перший випадок не особистого голосування, що в народі називається «кнопкодавством». Про це повідомляє Громадський рух “Чесно”.

Інцидент стався під час голосування за законопроект про імпічмент, внесений президентом України Володимиром Зеленським. Проголосував за себе та іншого нардепа позафракційний парламентарій, самовисуванець, який пройшов у Донецькій області по одномандатному округу Олександр Ковальов.

Судячи з усього, він «допоміг зробити вибір» іншому позафракційному можеритарщику від Донеччини Максима Єфімова. Обидва «голосували» за».

Активісти повідомляють, що спочатку Ковальов заперечував факт «кнопкодавства», але, подивившись відеозапис свого вчинку, визнав, що став порушником Конституції.

«Дуже негативно… (Відноситься до неперсональному голосуванню. Ред). Там видно, що я натиснув кнопку? Погано, дуже жахливо… Якщо взяти систему зважування гріхів, що порушено якісь періоди, то нехай це буде самий маленький гріх, бо вже порушено більше… Якщо вже боротися за Конституцію, то давайте з більшого боротися, а кнопка…», – сказав він.

У той же час Єфімов на питання про те, чому Ковальов голосував за нього, спробував відбутися жартами:

“Магія була в тому, що я заліз під ручку і натискав на кнопку… Я був під столом і натискав на кнопку. Відчепіться від мене, будь ласка”.

Відомо, що 51-річний Ковальов став депутатом по округу №51, більша частина якого знаходиться на тимчасово окупованій території. Таким чином, парламентські вибори там пройшли тільки на двох дільницях у прифронтовому селищі Зайцеве Бахмутського району. За нього проголосувало 220 чоловік, що склало 33% від загальної кількості виборців, що дозволило йому стати рекордсменом. Меншим числом виборців в історії України по мажоритарці не обирався ніхто.

“Чесно” повідомляє про те, що на своєму окрузі Ковальов, зовсім не ховаючись, «засівав» цікавить його територію. Так населення п’ятиповерхівки було забезпечено насосною станцією водопостачання. Не гребував тоді ще кандидат в депутати роздачею продуктових наборів і навіть влаштовував для виборців застілля. Він подарував людям спортивний інвентар і пригощав їх стравами. При цьому критика існуючої на той момент української влади у виконанні Ковальова була жорсткою і безкомпромісною. Головне звинувачення – обстріл мирного населення Донбасу, які нібито здійснюють ВСУ.

Про Ковалеве також відомо те, що в 2014 році він займався вивезенням бійців спецпідрозділу «Беркут» з території бази в Києві.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду законопроект, який передбачає дострокове припинення повноважень народного депутата за неособисте голосування і систематичні прогули.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.