У Верховній Раді зареєстрували нову версію урядового законопроект, що стосується звільнення чинного директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Про це повідомляє Центр протидії корупції.
Згідно з даними офіційного порталу Верховної Ради, уряд 15 березня відкликав попередню версію законопроекту і подав нову. У ЦПК зазначають, що нова версія прямо передбачає політичне звільнення Ситника.
Чинним законодавством передбачені чіткі та вичерпні підстави для звільнення або припинення повноважень директора НАБУ. У ЦПК звертають увагу на те, що звільнення в рамках законопроекту практично прирівнює посаду директора НАБУ до будь-якої політичної посади в країні і означатиме, що будь-якого наступного директора можна буде так само звільнити парламентською більшістю.
Тим часом нова конкурсна процедура з обрання директора визначає конфігурацію конкурсної комісії з 6 осіб: 3 члени Від Ради національної безпеки і оборони і 3 від уряду за пропозицією міжнародних організацій, при тому роль міжнародних партнерів буде вкрай несуттєвою.
“У наших реаліях запропонована урядом модель означає, що Ситника звільняють, вибирають нового директора прикрившись участю в конкурсі делегованих міжнародних експертів. І вже через півроку, наприклад, якщо ця людина теж виявляється неслухняною після справи про чергового “Татарова” Рада знімає законом і нового директора. Потім за якоюсь новою процедурою вибирають вже без міжнародників чергову “Венедиктову” або залишають бюро взагалі без керівництва”, – заявив глава ЦПК Віталій Шабунін.
У ЦПК підкреслюють, що в меморандумах з МВФ передбачалося створення НАБУ і забезпечення незалежності бюро. Порушення цих попередніх домовленостей ризикує підірвати співпрацю і знищити залишки довіри до української влади.
- 15 лютого Кабмін розгледів і передав до Верховної Ради законопроект, “яким звільняє чинного директора НАБУ Артема Ситника”.