У парламенті зареєстрували законопроєкт про відмову від подальшого сезонного переведення стрілок годинника. Відповідний проєкт закону № 4201 ініціював перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
На сайті парламенту поки відсутній текст законопроєкту “Про обчислення часу в Україні”, проте сам Стефанчук повідомив про це на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, щорічний перехід на літній час негативно впливає на здоров’я людей. Зокрема, спостерігається загострення хронічних хвороб, погіршується самопочуття і знижується працездатність.
“Прийняття закону забезпечить стабільний природний цикл життєдіяльності людини, сприятиме поліпшенню стану здоров’я та підвищенню працездатності населення», – стверджує заступник спікера.
Стефанчук вважає, що законопроєкт також сприятиме протидії російській агресії, оскільки на окупованих територіях встановлено московський час.
“Закріплення на всій території України єдиного київського часу дозволить зміцнити наші оборонні позиції й сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій”,- наголосив віцеспікер.
Він додав, що 84% жителів країн Євросоюзу виступають за скасування сезонного переведення годинників. Це рішення було підтримано Європарламентом.
Додамо, що нині понад 70 країн переходять на зимовий/літній час. У серпні 2018 року Єврокомісія запропонувала відмовитися від переведення годинників. У березні 2019 року після опитування громадян, про яке згадував Стефанчук, ЄП підтримав дане рішення. Таким чином в Європі з 2021 року буде припинено зміну літнього часу на зимовий.
- 29 березня Україна перейшла на літній час. Знову переводити стрілки, але вже на зимовий час, українцям доведеться в останню неділю жовтня.