У РФ почали опитувати людей про поразку у війні, страх перед диктатурою та зміну еліт

Російський державний ВЦВГД почав проводити тривале дослідження, в якому запитує росіян про ставлення до війни в Україні та її наслідки. Розсилка з пропозицією взяти участь в опитуванні надійшла на електронну пошту журналіста видання «Агентство. Новости».

У листі, який супроводжує опитування, стверджується, що це дослідження — перше у своєму роді. Щомісяця протягом наступного року одним і тим же респондентам будуть ставити близько 20 питань щодо ставлення до війни в Україні та її наслідків. За проходження одного опитування ВЦВГД пропонує респондентові 70 рублів.

Одне з питань присвячене можливим наслідкам поразки Росії у війні з Україною. ВЦВГД пропонує кілька міркувань, з якими респондент повинен погодитися чи не погодитись у різній мірі. Варіанти суджень:

  • справа зайшла так далеко, що якщо Росія не переможе у “СВО” Україні, росіян просто знищать;
  • затягування “спецоперації” в Україні – це результат зради російських чиновників та генералів;
  • Росії потрібна зміна еліт;
  • я дуже втомився від “СВО”;
  • коли саме існування Росії поставлено на карту, заради успіху “СВО” виправдані будь-які засоби.

Також соціологи запитують, чи росіяни підтримують «СВО». В одному із питань ВЦВГД цікавиться, якою країною респондент бачить Росію в майбутньому: впорядкованою, великою, сучасною, соціальною державою чи демократичною країною.

В іншому питанні ВЦВГД цікавиться страхами росіян. Серед запропонованих відповідей є й імовірні наслідки війни в Україні: вимирання населення, великі теракти, громадянська війна та революція, загальна мобілізація, встановлення диктатури та масові репресії, війна з НАТО, підвищення цін та економічна криза, а також втрата росіянами національної ідентичності.

Крім того, соціологи цікавляться, наскільки росіяни схвалюють дії влади. При цьому серед варіантів відповіді, окрім державних інститутів (президент, уряд, армія), згадується ПВК “Вагнер”.

Окремий блок питань присвячений соціальній справедливості та традиційним цінностям. Зокрема, в одному питанні ВЦВГД пропонує судження, з якими можна погодитись чи не погодитись:

  • у нашому суспільстві було б менше проблем, якби люди мали однаковий дохід;
  • я вважаю, що цнотливість — важлива чеснота;
  • для суспільства краще, коли людям дозволено брати на себе відповідальність за своє життя, замість того, щоб жити під диктування влади;
  • я захоплююсь людьми, які зберігають незайманість до шлюбу.

Наприкінці ВЦВГД питає росіян про джерела споживання інформації. Серед варіантів відповіді — час, проведений в інтернеті та перед телевізором.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.