Суд у Калінінградській області (РФ) визнав інформацію про загиблих російських військових, опубліковану на сайті псковського видання 60.ru, держтаємницею та ухвалив видалити її. Про це пише Агентство. Новини.
Цього тижня стало відомо, що наприкінці квітня Світлогірський міський суд Калінінградської області розглянув позов військового прокурора 73-го гарнізону військової прокуратури Балтійського флоту, в якому той зажадав видалити відомості про загиблих російських військових із сайту видання 60.ru, і виніс ухвалу визнати цю інформацію забороненою для поширення на теріторії Росії.
Як зазначив у своєму рішенні суд, інформація про загиблих росіян «підриває основи конституційного ладу та моральності, формує негативну правову свідомість, виховує протиправну поведінку та сприяє вчиненню злочинів».
“Однак зрозуміти, що саме віднесено до держтаємниці, з рішення суду непросто. Юристи «Першого відділу», які проаналізували текст документа, вважають, що суд обмежився простим передруком правових норм, не пояснивши при цьому, чи була опублікована на сайті інформація про загиблих достовірної та чи настає кримінальна відповідальність за її розповсюдження”, – пише Агентство. Новини.
Рішення калінінградського суду юристи «Першого відділу» називають «черговою атакою» на свободу ЗМІ та «посиленням наявної в російському інформаційному просторі військової цензури» і зазначають, що тепер журналісти ризикують стати об’єктом кримінального переслідування навіть за ненавмисне розголошення держтаємниці.
Редакція Shkulev Media Holding, якому належить сайт 60.ru, дізналася про рішення суду лише 6 червня, отримавши від Роскомнагляду повідомлення про внесення сторінки до Реєстру забороненої інформації. За словами редакційного директора Міських порталів Ольги Прохорової, після цього аналогічні сторінки з іменами загиблих окупантів видалили з усіх інших регіональних порталів холдингу, серед яких були, наприклад, Чита.ру, новосибірський NGS і челябінський 74.ru.
Рішення про оскарження редакція поки не ухвалила, але, як зазначає Прохорова, їй здається дивним, що під держтаємницю потрапила інформація, офіційно підтверджена місцевою владою.
Як зазначає Агентство. Новини, в РФ інформація про військових, які загинули в період проведення “спеціальної військової операції” у мирний час, стала державною таємницею у 2015 році. До цього до держтаємниці належала лише інформація про загиблих у воєнний час. Каталізатором змін, як вважають юристи, очевидно, став напад РФ на Україну в 2014 році.