У РФ втричі збільшили витрати на пропагандистські ЗМІ на тлі війни в Україні

Уряд країни-агресора різко збільшив фінансування державних пропагандистських ЗМІ на тлі війни в Україні, після початку якої градус російської пропаганди досяг рівнів, небачених з часів сталінського СРСР, пише moscowtimes.ru

За січень-березень за статтею “засоби масової інформації” федеральний бюджет виділив 17,4 млрд рублів, випливає з оперативної статистики Мінфіну РФ.

У порівнянні з тим же періодом минулого року (5,4 млрд рублів) витрати на державні пропагандистські телеканали, агентства і видання підскочили в 3,2 рази. У березні, коли йшли бойові дії, бюджет витратив на ці цілі 11,9 млрд рублів — удвічі більше, ніж за січень–лютий разом узяті (5,5 млрд).

Хоча конкуренти в особі великих незалежних ЗМІ були масово зачищені, соцмережі заблоковані, а за публікацію “фейків” про діяльність збройних сил РФ введені 10-річні тюремні терміни, влада збільшила вливання в пропагандистську машину рекордним темпом серед усіх статей скарбниці.

Так, наприклад, фінансування армії рф, що веде найбільшу війну з часів Афганістану, зросло лише на 11% (до 824 млрд рублів); витрати на національну безпеку і правоохоронні органи збільшилися на 5,6% (до 501,6 млрд рублів).

Витрати на соціальну підтримку росіян, по кишенях яких вдарив рекордний за два десятиліття стрибок інфляції, стали більше лише на 6,5% (1,719 трлн рублів).

Держпропаганда, що вводить населення у військовий гіпноз, щедро фінансується з федеральної скарбниці, на доходах якої санкції поки не позначилися. Нафтогазові надходження за перший квартал зросли на 83%, до 2,974 трлн рублів; збори інших податків — на 14%, до 4,195 трлн рублів. До кінця березня Мінфін РФ накопичив у бюджеті 1,151 трлн рублів профіциту — майже в 6 разів більше, ніж роком раніше.

Згідно з російським законом про Бюджет, на фінансування ЗМІ за рік має бути виділено 114,8 млрд рублів.

З цієї суми 28,7 млрд рублів закладено для АНО “ТВ Новини «(керуючої RT); 25,2 млрд рублів — для ВТРК; 1,73 млрд рублів — для Громадського телебачення Росії; 1 млрд — для телецентру» Останкіно”; 6 млрд — для Першого каналу.

7,5 млрд рублів у вигляді колективної субсидії бюджет виділяє пропагандистським Першому каналу, НТВ, ТРК «Петербург», «ТВ Центру» і «каруселі». 1,8 млрд рублів повинен отримати канал»зірка”.

Крім цього, 9,3 млрд рублів закладено для МІА “Росія сьогодні”, 3,6 млрд рублів — для агентства ИТАР-ТАСС.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.