У Рівному літнього чоловіка з коронавірусом і високою температурою відмовилися госпіталізувати, без необхідного лікування він помер. Про це повідомила дочка загиблого Олена Чернієнко на своїй сторінці в Facebook.
30 травня батько Чернієнко викликав “швидку”, оскільки у нього та його дружини була температура 38°. Коли подружжя доставили до лікарні, йому зробили експрес-тести на коронавірус. Тести виявилися позитивними, однак також взяли аналізи на ПЛР і сказали, що чекати результатів необхідно 2 дні.
Медики запевнили, що експрес-тести могли показати неточний результат, тому потрібно почекати до понеділка. Через те, що у подружжя була лише температура, їм рекомендували приймати “Парацетамол” та повідомили, що для госпіталізації немає причин, а також, що потрібно шукати вільне місце в лікарні, порадили звернутися до сімейного лікаря.
“Двом людям, які (за китайським тестом) входять до групи ризику розповсюдження коронавірусу, рекомендують їхати додому, вже своїм ходом… на свій розсуд, тролейбус, таксі…” – обурюється Чернієнко.
Наступного дня в її батька піднялася температура, а додзвонитися сімейному лікареві було неможливо через те, що в договорі з ним був указаний телефон реєстратури поліклініки, яка у неділю не працює. Подзвонили до лікарні, в якій здавали аналізи для тестів, там сказали приймати “Парацетамол” через кожні 2 години.
Після цього сім’я викликала “швидку”, але реанімувати чоловіка не вдалося і о 5 годині ранку він помер. Необхідно було звернутися в поліцію, щоб отримати довідку для доставляння тіла в морг. Незважаючи на 6 дзвінків у поліцію, де говорили, що наряд уже виїхав, правоохоронців довелося чекати з 5 до 11 години дня.
“Нарешті об 11 годині ранку мені вдалося зв’язатися з керівництвом поліції, і нарешті після стількох годин “психологічних тортур” отримала відповідь, що це не компетенція поліції, рекомендується звернутися до сімейного лікаря за довідкою про смерть, щоб тіло забрали в морг”, – згадує Чернієнко.
Сімейний лікар, з якою все-таки вдалося зв’язатися, відмовилася видавати довідку, мотивуючи це тим, що від покійного вже було зареєстровано звернення в лабораторію і зроблений тест на коронавірус. Близько 13:00 Чернієнко додзвонилася в ОДА і зв’язалася з заступником ОДА з питань охорони здоров’я.
Він повідомив жінці, що вперше виникла така ситуація, коли пацієнт помер у проміжку часу між результатами тестів на коронавірус. У той час результатів тесту, на який були здані аналізи в лабораторії, ще не було і в ОДА сказали почекати, поки вирішиться питання про те, куди везти тіло.
“Запитання (до мера Хомка): Для чого ви робите закупівлі китайських тестів, якщо вони мають велику ймовірність похибки? Можливо, ці тести прийшли як благодійна допомога (так і використовуєте щоб не пропали)? Шановний пане Хомку, гнати вас треба, такого керівника, до біса”, – йдеться в пості.
Чернієнко заявила, що інформація про те, що її батько нібито відмовився від госпіталізації сам, не правдива, тому що ніякої відмови він не писав.
“Пацієнт, який помер, не писав відмови від госпіталізації. Про який запис у журналі йде мова?” – підкреслила жінка.
Як повідомляє “Обозреватель“, похилого померлого чоловіка звали Іван Шиманський. Чернієнко розповіла виданню, що близько 5 днів до того, як звернутися до лікарні, чоловік відчував себе погано і у нього з’явилася задишка. Коли у нього піднялася температура до 42° і його дружина звернулася у “швидку”, чоловік не рухався, хоча перебував у свідомості.
За словами Чернієнко, у нього градом котилися сльози через те, що він розумів, що вмирає. До того, як лікарі приїхали, її батько вже помер. При розтині з’ясувалося, що Шиманський помер від двостороннього запалення легенів. Результатів тесту на коронавірус рідні загиблого досі не отримали, але ховати його довелося як зараженого.
“Мама подзвонила і розповідає, що в ритуальній службі з неї взяли гроші за два катафалка. В одному повезуть труну з тілом батька, у другому поїде спеціальна бригада. Однак за фактом приїхала звичайна бортова вантажівка”, – сказала Чернієнко.
Під час похорону дружина загиблого була з підвищеною температурою. Ніхто з медиків не поцікавився контактними особами померлого. Тільки після похорону жінка пішла в поліклініку до сімейного лікаря і взяла направлення в лікарню. Під час лікування тести на коронавірус у жінки три рази були негативними.
“У лікарні мама лежала в окремому блоці з іще однією пацієнткою. Виходити звідти не можна. Коли прорвало каналізацію в санвузлі палати, то жінкам довелося всім цим дихати два вихідних дні, тому що сантехнік на роботу приходить в понеділок”, – повідомила Чернієнко.
Вона зазначила, що матері кілька разів приносили список ліків, за які намагалися змусити її платити, але врешті-решт медикаменти їй доставили. Звертатися в поліцію ні жінка, ні її дочка не мають наміру, оскільки впевнені, що цим нічого не доб’ються.
“Влада зібрала брифінг. Завідуюча інфекційним відділенням заявила, що нібито батьки повинні були рано вранці приїхати до лікарні, а батько в журналі написав відмову. Це неправда”, – додала Чернієнко.
Заступник головного лікаря міської лікарні Рівного Ігор Дундюк розповів, що було проведено розслідування на рівні міста. Лікар, який приймав Шиманського, заявив, що у нього не було важких симптомів.
“Йому запропонували лягти в лікарню, щоб поспостерігати, чи є температура, інтоксикація. Але вони з дружиною відмовилися. І чоловік розписався в журналі про відмову. Просто донька живе окремо, і вона була не в курсі ситуації”, – прокоментував ситуацію Дундюк.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про початок в Україні нової хвилі захворюваності коронавірусом і повідомив, що влада буде діяти жорсткіше для боротьби з епідемією.