У Росії при ремонті ЗРК “кинджал” і “Ураган” вкрали майже 700 млн рублів з виділеного 1 млрд

Колишнього заступника голови департаменту Міноборони РФ з держоборонзамовлення запідозрили в отриманні хабарів за організацію ремонту російських ракетних комплексів «Кинджал» і «Ураган». Про це повідомляє “Коммерсантъ” з посиланням на матеріали слідства.

Ексзаступник голови депаратменту російського Міноборони, капітан 1-го рангу Ігор Супранович відповідав за контроль виконання держоборонзамовлення на ремонт зенітно-ракетних комплексів «Кинджал», «Оса-М» і «Форт», встановлених на бойових кораблях РФ.

За даними слідства, в 2012-2014 роках він отримував хабарі за те, що сприяв укладенню контрактів на ремонт озброєнь на певних підприємствах — ВАТ «Завод Електроприлад», ЗАТ «Союз-М» і ВАТ «Саратовський радіоприладний завод».

У матеріалах справи йдеться про те, що у 2012 році до Супрановича звернувся заступник гендиректора “Заводу Електроприлад” Микола Коваленко і якийсь Олександр Абрамов з проханням посприяти в заключенні держконтракту на ремонт зенітно-ракетного комплексу “Форт”. За це Супрановичу обіцяли винагороду в розмірі 5% від суми контракту.

Після цього капітан включив майже весь перелік корабельного озброєння всіх російських флотів в план сервісного обслуговування на 2013 рік з метою витратити всі виділені з бюджету кошти – 457 млн рублів. Втім, витратити йому вдалося лише 195 млн рублів.

Слідчі з’ясували, що в той момент в обслуговуванні потребували тільки ЗРК «Кинджал» і «Оса-М». Однак Супранович представив керівництву список з шести підприємств, які повинні були брати участь у конкурсі на обслуговування озброєння. Пізніше він вписав у список від руки ще одного кандидата – “Завод  Електроприлад”.

У матеріалах справи стверджується, що Супранович ввів в оману начальство, повідомивши, що на пропозицію взяти участь в аукціоні відгукнувся тільки завод «Електроприлад», хоча іншим підприємствам пропозиція не була відправлена.

Попри ануляцію підсумків конкурсу, капітану вдалося переконати керівництво, що “відсутність держконтракту за вказаною позицією може призвести до зриву виконання кораблями Північного флоту завдань у 2014 році”.

Таким чином завод “Електроприлад” відремонтував “на папері” деталі ЗРК, що не підлягають ремонту, терміни експлуатації яких до того ж минули.

Після того як Міноборони розрахувалося з «Електроприладом», Коваленко і Абрамов знову звернулися до Супрановича, попросивши за ті ж 5% сприяти в укладенні держконтрактів на 2014 рік вже з трьома заводами. У 2014-му російський капітан отримав від Абрамова понад 16 млн рублів хабара.

Проти Супрановича порушили справу за ч. 6 ст. 290 КК РФ (отримання хабаря в особливо великому розмірі). Також у справі фігурують інші російські чиновники і керівники заводів.

У 2014-2015 роках «Союз-М» обслуговував ЗРК «Кинджал», «Електроприлад» — ЗРК «Форт» і «Ураган», а Саратовський завод — ЗРК «Оса-М» і «Оса-М2». В цілому заводи уклали з Міноборони держконтакти майже на 1 млрд руб., більше 692 млн руб. з яких були викрадені.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.