У Росії жителі челябінського селища Рощино не пустили “швидку” до санаторію, де обладнували карантинний центр по коронавірусу для приїжджаючих з Китаю, і домоглися закриття центру. Про це повідомляє 74.ru.
9 лютого в санаторії села Ужовка, яке знаходиться поряд із Рощино, привезли 6 громадян, які прибули з Китаю. Коли до санаторію намагалася проїхати “швидка” з кількома китайцями в салоні машини, люди перекрили дорогу і заявили, що не пропустять її.
До Рощино приїхав міністр охорони здоров’я Челябінської області, люди вимагали від нього, щоб карантинний центр закрили, а китайців вивезли. Вони також сказали, що не випустять його, поки китайці не поїдуть і він не пообіцяє, що більше нікого привозити в новий карантинний центр не будуть.
“Ми звідси не підемо ні вдень, ні вночі. Нам тут жити!” – кричали люди, які зібралися біля воріт санаторію.
Уряд Челябінської області офіційно виступив із заявою про те, що карантинний пункт в Ужовці закривається і пацієнтів більше не буде.
“Прийнято рішення згорнути карантинний пункт в Ужовці Соснівського району. Ті громадяни КНР, яких помістили туди раніше, будуть перенаправлені в стаціонари для медичного спостереження, як того вимагають норми”, — йдеться в повідомленні влади.
Незабаром після цього “швидка” забрала китайців, а місцеві жителі проводили її на машині до виїзду на трасу, щоб переконатися, що китайців повертати до Рощино не збираються.
Варто зазначити, що жителі Челябінської області в соцмережах вже активно обговорюють, у який населений пункт повезуть громадян КНР. Також у повідомленнях згадується, що до Рощино люди протестували проти відкриття карантинного центру по коронавірусу в селі Варна. Там місцеві жителі стояли всю ніч біля санаторію “Тополя”, протестуючи проти приїзду китайців.
Нагадаємо, у китайському місті Ухань в середині січня від нового коронавірусу померла перша людина. 30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію.
7 лютого кількість загиблих від зараження коронавірусом зросла до 636 чоловік. По всьому світу хворих налічується 31 тис. 161. 8 лютого Національна комісія з охорони здоров’я Китаю дала тимчасову назву коронавірусу – NCP.