З’явилися перші реакції західних політиків та західних видань на силовий розгін протестувальників проти закону про «іноземних агентів» у Грузії.
Як повідомляє The Guardian, голова зовнішньополітичного блоку ЄС Жозеп Боррель закликав Тбілісі поважати право на мирні збори, а посол Німеччини в Грузії Петер Фішер сказав, що ФРН та ЄС «уважно стежать та оцінюють ці події».
Тим часом депутатка Європарламенту від Німеччини Віола фон Крамон закликала позбавити Грузію статусу кандидата в ЄС, а також накласти санкції на грузинських парламентаріїв та засновника партії «Грузинська мрія» Бідзину Іванішвілі, яка править у країні.
Помічник держсекретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О’Брайєн назвав грузинський закон про «іноагентів» «інспірованим Кремлем» і повідомив, що поінформував грузинських депутатів про стурбованість Вашингтона.
Рішучість, з якою грузинська влада ухвалює законопроєкт колумніст Bloomberg Марк Чемпіон пов’язав з успіхами Росії на фронті в Україні.
«Було багато суперечок про те, яке майбутнє чекає на Європу та її сусідів, якщо вторгнення Росії в Україну виявиться успішним. Принаймні, частково відповідь ми вже знаємо, тому що це відбувається в Грузії», — пише Чемпіон.
Він звернув увагу, що Іванішвілі наполягає на ухваленні закону про «іноагентів» у той час, коли російські війська активізували наступ в Україні.
Іванішвілі у понеділок на організованому владою мітингу звинуватив «партію війни», яка «має вирішальний вплив на НАТО та Євросоюз», у протиставленні Тбілісі та Києва Москві та у спробі відкрити в Грузії «другий фронт».
Ця промова, як пише Чемпіон, рівнозначна визнанню, що грузинська влада стала на бік Росії в конфронтації із Заходом. У виступі Іванішвілі використовував «параноїдальну, шалену мову та газлайтинг, які російські лідери використовують щодня».
«Я не знаю, чим це закінчиться, але наслідки воєнного успіху Путіна в Україні вже очевидні; він перетворює мрії населення сусідніх із Росією країн на кошмари», — сказав Чемпіон.