У руїнах давньогрецького міста знайшли антидепресанти з метадоном

У руїнах стародавнього міста Батонея, що колись розташовувалося на березі озера Кючюкчекмедже в Туреччині, археологи знайшли лабораторію, де виготовлялися ліки. Про це повідомляє Greek Reporter.

Археологи виявили безліч знахідок серед руїн стародавнього міста, включаючи 700 маленьких скляних та керамічних пляшечок з ліками, які використовувалися для лікування депресії та серцевих захворювань. Вони містили опіоїдметадон і фенантрен, що мають протизапальну та антитромботичну дію.

Ліки, знайдені у пляшках, виготовляли з місцевих рослин, які також знайшли під час розкопок. Зокрема, дослідники виявили цілу лабораторію, укомплектовану спеціальними місткостями, де виготовляли медикаменти, а також ступки, шпателі та інші медичні інструменти.

Вважається, що сама лабораторія була побудована приблизно у VII столітті нашої ери чи навіть раніше. Свідчення сильної пожежі на цьому місці, датованої між 620 та 640 роками нашої ери, змусили археологів припустити, що лабораторію було знищено під час нападу авар у 626 році.

Місто Батонея датується II століттям до нашої ери і розташоване в стамбульському районі Авджілар. Під час розкопок у Батонеї раніше було виявлено поселення вікінгів, яке датується періодом між ІХ та ХІ століттями.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.