Робоча група при Міністерстві освіти і науки України прийняла нову методику вивчення в школах історії Другої світової війни та Голокосту, повідомляє прес-служба Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”.
Під егідою вчителя школярі будуть шукати документальні свідчення в домашніх архівах і місцевих музеях, записувати короткі спогади очевидців і зможуть відчути себе носіями цієї пам’яті.
Оцифровані знахідки учні будуть самостійно додавати на онлайн-платформу “Червона точка пам’яті”, створену меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр”.
На платформі зберігатимуться матеріали для вивчення історії Другої світової війни та Голокосту. Вже у вересні її представлять для широкого загалу.
На основі цієї платформи робоча група при Міносвіти також працюватиме над створенням матеріалів для Національного уроку пам’яті. Він запланований до 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру.
На думку координатора освітніх проектів Меморіального центру Ганни Мазарчук, завдяки онлайн-платформі школярі отримають доступ до першоджерел і зможуть думати і діяти як історики.
“Ми хочемо, щоб усі школярі мали доступ до першоджерел, могли думати й діяти як історики, щоб вони вивчали історію не тільки за параграфами підручників, а й у спільній дослідницькій діяльності”, – зазначила вона.
За словами Мазарчук, залучення вчителів-методистів та педагогів-практиків з різних регіонів сприятиме впровадженню проектів у реальних шкільних умовах.
- У вересні 2021 року розпочнеться пілотний проект Міністерства освіти зі зміни навчання кухарів і кондитерів.