У Швеції повісили опудало Ердогана, який блокує її вступ до НАТО

У столиці Швеції Стокгольмі протестувальники повісили на ліхтарі опудало президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, який блокує вступ Швеції до НАТО. Про це повідомляє ВВС.

Фото повішеного опудала Ердогана біля мерії Стокгольма опублікувала у середу прокурдська група під назвою Шведський комітет солідарності за Рожаву (це частина північно-західної Сирії, відома як Сирійський Курдистан).

Активісти натякнули, що хочуть згадати про повішення фашистського диктатора Італії часів війни Беніто Муссоліні. Вони закликали Ердогана “скористатися шансом піти у відставку зараз, щоб не виявитися ногами вгору на площі Таксім”.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу поклав провину за цей “трюк” на Робочу партію Курдистану (РПК) та YPG (загони народної оборони, відомі як національна армія Сирійського Курдистану), яких Анкара називає терористичними групами.

Швеція пообіцяла дистанціюватися від обох угруповань, щоб заручитися підтримкою Туреччини для своєї заявки на вступ до НАТО, яка зіткнулася з місяцями затримок.

Туреччина заявляла, що новий правоцентристський коаліційний уряд Швеції, який підтримує ультраправа партія, є “більш рішучим”, і з ним легше працювати, ніж із попереднім, проте протест викликав обурення.

Чавушоглу заявив державним ЗМІ, що Швеція мала вибір: або “закрити на це очі і схилитися перед цим”, або виконати свої обіцянки вжити заходів проти “терористичних груп”.

Через інцидент Туреччина викликала посла Швеції та скасувала візит спікера шведського парламенту до Анкари. Прокурори у Стамбулі розпочали розслідування.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що акція є диверсією проти вступу країни до НАТО і є небезпечною для національної безпеки.

Він сказав TV4, що це “надзвичайно серйозно” – влаштовувати “таку імітацію страти іноземного демократично обраного лідера” в такій країні, як Швеція, яка має історію резонансних політичних вбивств.

Проте член прокурдської групи, що стоїть за цим “трюком”, сказав шведській газеті Dagens Nyheter, що активісти намагалися відстояти шведську демократію, яку “саботував” Крістерссон.

Активіст додав, що Туреччина не відреагувала так, як мала б відреагувати демократична країна.

  • У липні 2022 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі підписали протоколи про вступ Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного альянсу.
  • Запустити процес входження цих країн до Альянсу вдалося після того, як Туреччина змінила своє рішення щодо блокування.
  • Того ж місяця Ердоган знову пригрозив «заморозити» вступ Швеції та Фінляндії до НАТО.
  • У січні генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Ердоган блокує вступ Швеції до НАТО, попри виконання всіх умов.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.