Згідно зі звітом «Слуги Народу» за III квартал про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, в політичній партії офіційно не працює жодної людини. Про це повідомляє “Комітет виборців України” в Facebook.
“Так, у графі «працівники складу апарату партії» зазначено цифру 0. Для порівняння: у ВО «Батьківщина» офіційно працює 73 людини, в «Європейській солідарності» – 46 осіб, у «Голосі» – 3, в Радикальній партії Олега Ляшка – 20, у «Взаємодопомозі» – 264, в «Українській стратегії Гройсмана» – 3”, – відзначають в комітеті.
Також констатується, що “Слуга народу” не витрачала офіційно коштів на зарплату, проте в період з липня по вересень партія витратила 240 мільйонів гривень. Крім цього, у «Слуги народу» не зареєстровано жодного місцевого відділення зі статусом юридичної особи.
“Складно уявити парламентську політичну партію, в якій би працювали особи виключно на волонтерських засадах. Зокрема, партію, в якій немає оплачуваних на постійній основі бухгалтера, охорони, секретаря, працівників прес-служби та оргвідділу”, – заявив голова КВУ Олексій Кошель.
За його словами, багаторічна практика показує можливість в подібній ситуації зарплат “в конвертах” та тіньової економіки, яка свідчить про централізований характер управління і може бути спробою тінізації партійного життя.
Глава “Слуга народу” Олександр Корнієнко пояснив, чому партія не має офіційно працевлаштованих робітників. “Українська правда” передає, що, за його словами, партія користується послугами волонтерів.
“Ще в президентській кампанії ми спиралися на волонтерську участь і співпрацювали з громадськими організаціями, які вирішили підтримувати нашу партію, зокрема, “Командою Зе”, головою якої я був”, – прокоментував Корнієнко фінансовий звіт.
Він зазначив, що цей підхід зберігся і на парламентських виборах, а недавня основна діяльність була виборча і поствиборна. Корнієнко повідомив, що в найближчому майбутньому партія буде переходити на оплачувану діяльність у зв’язку з розширенням.
“Що стосується основних сервісних функцій – бухгалтерія та юридичне обслуговування віддали свого часу ці послуги на аутсорс, що зазначено у звіті”, – резюмував політик.
Нагадаємо, партія «Слуга народу» витратила на свій річний тренінг в Трускавці 10 мільйонів гривень. Протягом тижня на кожного учасника тренінгу «Слуга народу» витрачала 38 тисяч гривень.