У “Слузі народу” пропонують адаптуватися до ПАРЄ з росіянами

У партії “Слуга народу” вважають за доцільне просування інтересів України в ПАРЄ без акценту на присутність там Росії. Про це сказав майбутній народний депутат від СН, дипломат Богдан Яременко в коментарі “Інтерфакс-Україна”.

“Наше завдання – не у виключенні Росії, а пропозиція своїх позицій, просування тих резолюцій, які відповідають інтересам України. Ми на цьому і зосередимося – це можна робити і з Росією (делегацією РФ в ПАРЄ – ред.), і без Росії”, – сказав Яременко, відповідаючи на питання, наскільки доцільно призупинити роботу української делегації в ПАРЄ у відповідь на рішення про повернення росіян в ПАРЄ, як про це заявляли деякі українські парламентарії.

Він зазначив, що Рада Європи “поставила під сумнів відданість принципам”, і висловив жаль, що позицію України підтримує невелика кількість держав. “Значить, ми повинні адаптуватися до ситуації і шукати спосіб просувати свої інтереси. Наш інтерес – не виключення Росії, а в консолідації навколо підтримки наших поглядів. Ось цим і займаємося”, – зазначив Яременко.

За його словами, “стрельнути собі в ногу завжди можна”, але це контрпродуктивно.

Майбутній депутат зазначив, що ПАРЄ – це організація парламентів.

“Там немає якоїсь однієї установки – іди, домовляйся, іди кажи – у тебе завжди будуть перемоги і завжди будуть поразки. В одних випадках тебе будуть підтримувати, в інших – ти де-то не дотягнеш. Це нормальна робота, і навколо неї не треба істерик”, – зазначив політик.

За словами Яременка, Україні потрібна ПАРЄ, оскільки вона встановлює стандарти у сфері прав людини. “І нам ці стандарти треба вводити у себе в країні”, – підкреслив він.

Раніше глава британської делегації в ПАРЄ Роджер Гейл заявив, що повернення Росії в Асамблею має бути переглянуте через масові затримання і побиття мітингувальників в Москві.

Нагадаємо, в ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зміну регламенту накладення санкцій, що дозволило російській делегації повернутися в зал засідань без обмеження голосу і без виконання вимог асамблеї. Після цього Україна призупинила роботу в ПАРЄ.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.