Міністерство розвитку громад і територій України розробило законопроєкт, який передбачає знесення «хрущовок», а також їхню реконструкцію. Про це повідомила народна обраниця від фракції “Слуга народу” Олена Шуляк, передає “Гордон”.
За її словами, в Україні ще з 2006 року ведуться дискусії про майбутнє радянських п’ятиповерхівок. Верховна Рада хоч і прийняла законопроєкт про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, але в ньому немає механізму, як працювати зі старими житловими будинками.
Згідно з чинним законодавством, знесення застарілого житла можливе за згодою 100% зареєстрованих у ньому жителів. Шуляк стверджує, що коли люди дізналися про таку можливість, то в кожній «хрущовці» Києва «були прописані мама, тато, сусіди».
Вона пояснила, що люди читають старий Житловий кодекс і вважають, що отримають великий подарунок від держави, якщо на кожну прописану людину покладається додаткові 20 метрів.
«Але ви ж розумієте, що 100-відсоткової згоди всіх мешканців на розселення не отримати ніколи. Це просто неможливо”, – зазначила нардеп.
У зв’язку з цим Мінрегіон пропонує зменшити даний бар’єр до 75% згоди жителів.
Також Шуляк наголосила, що для розв’язання проблеми з «хрущовками» необхідні як зусилля жителів і влади, так і забудовників.
Однак для них це бізнес, тому забудовників потрібно заохотити займатися розселенням п’ятиповерхівок. Зокрема, надати для цього від держави чи міста преференції. Наприклад, платити менше за землю, або отримати якусь велику земельну ділянку або можливість під’єднатися до мереж за певними тарифами.
- У 2018 році в Мінрегіоні заявили, що комплексна реконструкція “хрущовок” практично неможлива – отримати обов’язкову згоду 100% їх жителів майже нереально.