У США група фахівців з генної інженерії Гарвардської медичної школи збирається реконструювати ДНК мамонтів і спробувати воскресити їх. Про це повідомляє CNN.
У експертів є в розпорядженні частини ДНК мамонта шерстистого. Підвид тварини зник більше 4 тисяч років тому. При цьому інші частини ДНК пробули занадто довго у вічній мерзлоті і вчені хочуть замінити їх генетичним матеріалом індійських слонів, які є спорідненими з далекими предками на 99,6%.
Фахівці сподіваються, що ДНК мамонта має вплинути на зростання хутра і великої кількості жирової тканини на тілі гібридів. Компанія Colossal зібрала вже 16 млн доларів на реалізацію свого проекту, дитинчат мамонта планують відтворити у найближчі 4-6 років.
Учасники проекту розповіли, що за сприятливих умов виношування ембріона в штучній утробі або сурогатній матері триватиме мінімум 22 місяці.
Професор генетики Джордж Черч зазначив в інтерв’ю Guardian, що він з колегами хоче створити слона, який зможе виживати при -40°C. На думку прихильників цієї ідеї, поява гібрида мамонта допоможе відновити баланс екосистеми арктичної тундри і вбереже від зникнення індійських слонів.
Однак противники проекту впевнені, що вчені просто створять слона з шерстю, схожого на мамонта. Автори проекту пояснюють своє прагнення гіпотезою, що за часів льодовикового періоду тварини-гіганти паслися на неозорих рівнинах тундри, і це стримувало потепління на планеті. Їх спроба повернути мамонтів до Арктики обумовлена метою відтворити цей ефект.
Противники теорії вважають, що поява мамонтів навряд чи зможе значно вплинути на планету, яка постійно стикається з лісовими пожежами і потеплінням через парниковий ефект.
- У 2019 році вченим з Університету Кіндай у Японії вдалося частково повернути до життя клітини мамонта.