Екологічну організацію Greenpeace зобов’язали виплатити техаській трубопровідній компанії Energy Transfer $660 млн у якості компенсації збитків. Про це повідомляє The New York Times.
У червні 2014 року було запущено проєкт підземного трубопроводу Dakota Access Pipeline, вартістю $3,78 млрд. Будівництво зупинилося через протести індіанців резервації Стендінґінг-Рок, які стверджували, що трубопровід загрожує священним землям і водопостачанню річки Міссурі. До протестів приєдналися голлівудські знаменитості та активісти.
Під час своєї першої каденції Дональд Трамп скасував рішення про зупинку будівництва трубопроводу, і 2017 року Dakota Access Pipeline протяжністю 1900 км було введено в експлуатацію.
Energy Transfer вирішила подати в суд на Greenpeace, звинувативши її в наклепі та організації злочинної поведінки протестувальників біля трубопроводу Dakota Access у 2016 і 2017 роках, заявивши, що організація “підбурювала” людей до протестів за допомогою “кампанії з дезінформації”.
У Greenpeace заявили, що роль організації в протестах була незначною, і назвали позов спробою придушити свободу слова і критику нафтової промисловості.
Через 9 років судового розгляду колегія присяжних із дев’яти осіб у будівлі суду округу Мортон у Мандані, штат Північна Дакота, винесла вердикт, присудивши Energy Transfer компенсацію в розмірі понад $660 млн.