У США розкритикували “мюнхенський план” по Україні, після цього його видалили

Американські ексдипломати, чиновники та експерти оприлюднили спільну заяву, в якій обґрунтовують помилковість плану припинення війни в Україні, сформованого на Мюнхенській конференції з безпеки. Відповідну заяву оприлюднено на сайті аналітичного центру Atlantic Council.

У документі йдеться про те, що більшість з 12 рекомендацій можуть служити заходами зміцнення довіри і полегшать труднощі страждання, які відчувають жителі окупованих територій. Але це за умови, що рекомендації будуть сумлінно виконуватися всіма сторонами.

Разом з тим експерти зазначають, що інші пункти плану проблематичні, зокрема повторюють пропозиції Кремля про переговори або підіймають теми дезінформації.

«Що ще більш важливо, в документі описується проблема, яка повинна бути вирішена з точки зору Кремля, можливо, щоб переконати представників російської еліти підписати угоду», – йдеться в заяві.

Також експерти вказують на те, що “мюнхенський план” визначає проблему в першому реченні: “конфлікт в Україні і навколо неї”. Вони вважають, що цей опис приховує походження проблеми і виключає пошук відповідного рішення.

«Конфлікт всередині і навколо України” почався, коли російські війська в російській формі, але без знаків розрізнення, захопили український півострів Крим і Москва “анексувала” його. Потім Москва почала гібридну війну на Донбасі й використовувала свій масивний дезінформаційний апарат, щоб представити це як громадянський конфлікт в Україні. Без кремлівського керівництва, фінансування, зброї (включаючи важке озброєння), боєприпасів та, в деяких випадках, регулярних підрозділів російської армії, не було б “конфлікту всередині і навколо України”», – наголосили експерти.

На їхню думку, головна проблема – це агресія РФ в Україні й її можна вирішити шляхом відновлення суверенітету і територіальної цілісності української держави. Тобто Кремлю потрібно показати, що він не має права диктувати політику своїм сусідам.

«Рекомендація ігнорує той факт, що найважливішим елементом “Мінська” є постійне перемир’я, яке може відбутися вже завтра, якщо Москва проінструктує своїх офіцерів і довірених осіб на Донбасі. Ба більше, ця рекомендація підірвала б позицію Євросоюзу про те, що весь “Мінськ” повинен бути реалізований для скасування санкцій», – додали експерти.

Серед тих, хто підписав заяву, експосли США в Україні Стівен Пайфер, Вільям Тейлор і Марі Йованович.

Тим часом доповідь під назвою “12 кроків для більшої безпеки України та Євро-Атлантичного регіону” видалили з сайту Мюнхенської конференції.

Нагадаємо, раніше на сайті конференції представили документ з рекомендаціями по завершенню війни на Донбасі, розроблений міжнародними організаціями у співпраці з Російською радою з міжнародних справ.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.