ВМС США в даний час мають два атомні підводні човни USS Alaska і USS Tennessee, оснащені балістичними ракетами з новими ядерними боєголовками малої потужності W76−2. Про це повідомляє Інтерфакс, посилаючись на Федерацію американських вчених.
За повідомленням ВМС США, атомний підводний човен USS Alaska на початку жовтня повернувся з бойового патрулювання на свою базу Кінгс-Бей в штаті Джорджія. Він здійснював патрулювання в Атлантиці і в Середземному морі. В кінці червня підводний човен заходив для поповнення запасів в Гібралтар.
Підводні човни класу Ohio USS Tennessee і USS Alaska, приписані до бази Кінгс-Бей на Атлантичному узбережжі США, оснащені 20 міжконтинентальними балістичними ракетами Trident II D5. Вони несуть ядерні боєголовки W76-1 (потужністю 100 кілотонн) і W88 (потужністю 475 кілотонн). Одна або дві ракети мають боєголовки W76 – 2 потужністю 5-8 кілотонн-це приблизно третина від потужності бомби, скинутої на Хіросіму.
Невелика кількість таких боєголовок (за деякими даними, близько 20 одиниць) було вироблено в 2019 році на підприємстві Pantax в штаті Техас. Першою ними оснастили підводний човен USS Tennessee.
- У США провели успішні випробування гіперзвукової ракети, яка змогла розвинути швидкість в п’ять разів більше швидкості звуку.