Рейди у публічних місцях збільшили кількість добровільних візитів до територіальних центрів комплектування. Про це в ефірі телемарафону заявила офіцерка сектору мобілізаційно-оборонної роботи Київського міського ТЦК Лариса Козак.
“По роботі в публічних місцях дані дії були ефективні. Можу сказати, що явка збільшилась. Більше того, можливо, це якимось чином посприяло підвищенню свідомості наших громадян і люди знову почали прибувати добровільно або за повістками”, – сказала Козак.
За її словами, попри все багато порушників уникають прямого контакту з ТЦК та ніколи добровільно не з’являться, через що подібні заходи оповіщення необхідно продовжувати.
“Якщо ми подивимося на ефективність цих заходів, то мені не відомі випадки щодо громадян, які мали в наявності актуальні військово-облікові документи і щоб вони підлягали якимсь затриманням або доставленню в ТЦК. Якщо ми звернемося до нормативно-правової бази, є дуже багато механізмів спонукати громадянина самостійно відвідати ТЦК”, – додала офіцерка.
Козак зазначила, що робота відбувається в правовому полі за тими нормативно-правовими актами, які дозволяють проводити такі заходи з оповіщення.
Варто зазначити, що на початку жовтня Укрпошта почала масові розсилки повісток поштою. Кабмін планує розсилати 300 тисяч повісток щомісячно, на що виділив майже 72 млн грн.
Також 8 жовтня уряд зменшив термін зберігання повісток на пошті до 3 днів.